321A Rankings 2017-2018
Final Pre-State Ranking
February 20, 2018
Team Rankings
1. Smith Center
2. Hoisington
3. Scott Community
4. Hoxie
5. Norton
6. Eureka
7. Wabaunsee
8. Silver Lake
9. Rossville
10. Riley Co.
Individual Rankings
106
1. Kendall Beitz-11-Eureka
2. Alec Segarra-11-Hill City
3. Colton Shoemaker-10-Smith Center
4. Rathe Aschenbrenner-10-Colby
5. Christopher Gleason-12-Mission Valley
6. Trevor Ragland-11-Pleasant Ridge
113
1. Ryan Ware-12-Wellsville
2. Kolby Beitz-11-Eureka
3. Ashten Dodson-12-Douglass
4. Zach Sherman-12-Hoxie
5. Camdyn Unterseher-10-Norton
6. Kai Allen-9-Silver Lake
120
1. Hunter Reddick-11-Fredonia
2. Blayne Harris-12-Beloit
3. Anthony King-12-St. Marys
4. Jacob Sisson-10-Phillipsburg
5. Braiden Lynn-12-Cimarron
6. Dylan Weimer-10-Hoxie
126
1. Justus McDaniel-10-Scott Community
2. Kel Grafel-12-Oberlin
3. Jordan Priddy-12-Silver Lake
4. Bryce Younger-12-Ellis
5. Benaiah Rundus-12-Republic Co.
6. Chandler Schoenberger-11-Russell
132
1. Riley Tubbs-12-Wabaunsee
2. Ryan Johnson-12-Norton
3. Josh Lenker-12-Phillipsburg
4. Kaden Wren-10-Scott Community
5. Chris Goans-11-Lyons
6. Dayton Wade-12-Caney Valley
138
1. Kolby Droegemeier-12-Wabaunsee
2. Luke Richard-11-Riley Co.
3. Dawson Ensign-12-Goodland
4. Zane Stanton-12-Caney Valley
5. Tanner Cassity-12-Hoisington
6. Luke Horn-10-Riverside
145
1. Dayton Porsch-11-Hoxie
2. Scott Resler-12-Riverside
3. Spencer Heise-12-Osborne
4. Johnney Perez-12-Lakin
5. Ethan Hamel-12-Hill City
6. Isaiah Mason-11-Oberlin
152
1. Christopher Ball-12-Hoisington
2. Colton Hutchinson-12-Smith Center
3. Holden Hurla-12-Rossville
4. Sean Rall-12-Colby
5. Zane Colson-11-Rock Hills
6. Scott Kuder-12-Minneapolis
160
1. Isaiah Luellen-12-Rossville
2. Jarret Jurgens-12-Scott Community
3. Joshua Ball-9-Hoisington
4. Jordan Finnesy-10-Plainville
5. Zeb Speer-12-Doniphan West
6. Cole Amlong-10-Norton
170
1. Wyatt Hayes-11-Scott Community
2. Gable Howerton-12-Silver Lake
3. Sean Urban-12-Hoisington
4. Maverick Green-12-Rawlins Co.
5. Noah Hansen-12-Plainville
6. Kory Finley-11-Colby
182
1. Wyatt Pedigo-10-Hoisington
2. Michael Waggoner-11-Riley Co.
3. Matthew Cruickshank-12-St. Marys
4. Tyson Villalpando-11-Minneapolis
5. Roxton Brown-12-Osborne
6. Jared Miller-12-Oskaloosa
195
1. Josh Seabolt-12-Cimarron
2. Nick Davenport-11-Ell-Saline
3. Tyler Palic-12-Marion
4. Colben Dodson-12-Cherryvale
5. Hayden Wiltfong-11-Norton
6. Tucker Branum-11-Colby
220
1. Dalton Kuhn-12-Smith Center
2. Luis Ledesma-12-Goodland
3. Chris Cox-12-Hoxie
4. Trayton Doyle-12-St. Francis
5. Adrian Gerber-12-Chaparral
6. Charlie Nordquist-11-Marion
285
1. Avery Hawkins-12-Smith Center
2. Hadley Panzer-10-Lakin
3. Elliot Strahm-11-Sabetha
4. Jarret McLinden-12-Marion
5. Chase Donovan-12-Minneapolis
6. Jaden Eslinger-11-Chaparral