Titan Classic January 31, 2009
|
||
6 & Under | ||
37-40A lbs | ||
1st Place | Kolton Misner | Parsons |
2nd Place | Trenton Clements | SEK |
3rd Place | Ashton Ferrell | Columbus |
37-40B lbs | ||
1st Place | Landon Lewis | Carl Junction |
2nd Place | Trenton Smith | Columbus |
3rd Place | Chase Blevins | Carl Junction |
4th Place | Tate Thermon | Parsons |
43 lbs | ||
1st Place | Landon Proffitt | Columbus |
2nd Place | Gabriel Parker | Columbus |
3rd Place | Alexander Minor | Columbus |
4th Place | Sterling Robertson | Altamont |
5th Place | Quintonn Lundsford | Parsons |
46A lbs | ||
1st Place | Mason Garrett | Broken Arrow |
2nd Place | Jaydale Whitlock | Miami |
3rd Place | Traceton Redlon | Columbus |
46B lbs | ||
1st Place | Cole Roark | Columbus |
2nd Place | Ty Douglas | Diamond |
3rd Place | Noah Grady | Altamont |
4th Place | Jaxson Haraughty | Columbus |
46C lbs | ||
1st Place | Trenton Moyer | Columbus |
2nd Place | Cole Minor | Columbus |
3rd Place | Gavin Hight | Altamont |
49A lbs | ||
1st Place | Gunner Elder | Chanute Jr Comets |
2nd Place | Ty Albertson | Altamont |
3rd Place | Zaine Lantz | Cherryvale |
4th Place | Trinity Fields | Parsons |
49B lbs | ||
1st Place | Issac Lacy | Miami |
2nd Place | Zak Al-Bureni | Independence |
3rd Place | Sean Arney | Columbus |
4th Place | Cade McConnell | Pittsburg |
5th Place | Taylor Johnston | Altamont |
49C lbs | ||
1st Place | Braden Lewis | Pittsburg |
2nd Place | Cade VanMoss | Columbus |
3rd Place | Blake Hoover | Ft Scott |
4th Place | Olivia Jackson | Independence |
5th Place | Jackson Russell | Altamont |
52A lbs | ||
1st Place | Avery Bass | Columbus |
2nd Place | Joseph Robertson | Altamont |
52B lbs | ||
1st Place | Parker Winder | Parsons |
2nd Place | Mayson Ellis | Independence |
3rd Place | Lesile Lacy | Miami |
4th Place | Mason Pitman | Coffeyville |
55A lbs | ||
1st Place | Christian Engroff | Columbus |
2nd Place | Brady McDonald | Chanute |
3rd Place | Clayton Haake | Frontenac |
4th Place | Nick Naden | Coffeyville |
55B lbs | ||
1st Place | Will Jhameson | Frontenac |
2nd Place | Durbie McReynolds | Altamont |
3rd Place | Payge Yeubanks | Coffeyville |
58A lbs | ||
1st Place | Sam Roark | Columbus |
2nd Place | Ian Lawson | Independence |
3rd Place | Logan McDonald | Chanute |
4th Place | Jeremy Stoll | Chanute |
58B lbs | ||
1st Place | Tyler Smith | Altamont |
2nd Place | Nick Wilbert | Frontenac |
3rd Place | Alex Johnson | Frontenac |
4th Place | Doyle Templton | Altamont |
68lbs | ||
1st Place | Jason Kaleb Hunt | Carl Junction |
2nd Place | AJ Kohler | Altamont |
3rd Place | Garrett Evans | Columbus |
76-92 lbs | ||
1st Place | Micah Lieberman | Carl Junction |
2nd Place | Alec Young | Columbus |
3rd Place | Gunner Price | Miami |
8 & Under | ||
43-49 lbs | ||
1st Place | Devon Waler | Chanute |
2nd Place | Ian Edwards | Independence |
52lbs | ||
1st Place | Holden Hughes | Carl Junction |
2nd Place | Gunner Hensley | Frontenac |
3rd Place | Hunter Walker | Chanute |
4th Place | Bret Freeman | Pittsburg |
5th Place | Cooper Stone | Miami |
55lbs | ||
1st Place | Chace Wheeler | Coffeyville |
2nd Place | Ben Brinegar | Pittsburg |
3rd Place | Riley McDaniels | Frontenac |
4th Place | Logan Taylor | Carl Junction |
58A lbs | ||
1st Place | AJ Lair | Pittsburg |
2nd Place | Graham Hathaway | Frontenac |
3rd Place | Heath Williams | Coffeyville |
4th Place | Dawson Merando | Frontenac |
58B lbs | ||
1st Place | Ian Stone | Miami |
2nd Place | Kalyn Baker | Carl Junction |
3rd Place | Matt Buck | Frontenac |
61A lbs | ||
1st Place | Ty Roark | Columbus |
2nd Place | Myles Lienard | Chanute |
3rd Place | Colby Hall | Frontenac |
4th Place | Brandt Nading | Miami |
61B lbs | ||
1st Place | Carson Hufferd | Independence |
2nd Place | Gavin Evans | Ft Scott |
3rd Place | Brier Martin | Columbus |
64A lbs | ||
1st Place | Zach Porter | Columbus |
2nd Place | Cody Smith | Coffeyville |
3rd Place | Johntae Fields | Parsons |
4th Place | Trevor Graham | Pittsburg |
64B lbs | ||
1st Place | Steve Yeubanks | Coffeyville |
2nd Place | Alyssa Dixon | Parsons |
3rd Place | Cadene Pickard | Miami |
67lbs | ||
1st Place | Brett Bober | Pittsburg |
2nd Place | Brett Lewis | Pittsburg |
3rd Place | Jaydon Minor | Columbus |
4th Place | Daniel Johnston | Carl Junction |
5th Place | James Clarenson | Altamont |
70-76 lbs | ||
1st Place | CJ Peacock | Parsons |
2nd Place | Levi McDonald | Altamont |
3rd Place | Ross Fry | Frontenac |
80 lbs | ||
1st Place | Tyler Prater | Carl Junction |
2nd Place | William Jones | Parsons |
3rd Place | Tyler Stice | Columbus |
88-100 lbs | ||
1st Place | Ridge Smith | Columbus |
2nd Place | Dalton Misener | Parsons |
3rd Place | Eryk Anderson | Coffeyville |
4th Place | Kurt Cashman | Carl Junction |
10 & Under | ||
58-67A lbs | ||
1st Place | Brant Yeubanks | Coffeyville |
2nd Place | Gage Matlock | Chanute Jr Comets |
3rd Place | Tyler Kester | Frontenac |
4th Place | Kolbe Rowden | Carl Junction |
58-67B lbs | ||
1st Place | Ryder Mathes | Columbus |
2nd Place | Wes Jameson | SEK |
3rd Place | Ty Clemonts | Frontenac |
70-73 lbs | ||
1st Place | Kyler Sanders | Independence |
2nd Place | Alex Smith | Coffeyville |
3rd Place | Jake Haake | Frontenac |
4th Place | Cody Beyer | Carl Junction |
5th Place | Kolton Darrow | Pittsburg |
76lbs | ||
1st Place | Brandon Mlekus | Frontenac |
2nd Place | Peyton Hale | Columbus |
3rd Place | Bryce Kimmel | Coffeyville |
4th Place | Jordann Lunsford | Parsons |
5th Place | Talon Shearer | Carl Junction |
79lbs | ||
1st Place | Camden Stiles | Frontenac |
2nd Place | Cordell Bass | Columbus |
3rd Place | Gage Lopp | Ft Scott |
82-85A lbs | ||
1st Place | Dontel Martinez | Parsons |
2nd Place | Ridge Smith | Columbus |
3rd Place | AJ Montgomery | Independence |
82-85B lbs | ||
1st Place | Rogan Bruce | Altamont |
2nd Place | Deven Allison | Altamont |
3rd Place | Dalton Jones | Parsons |
90lbs | ||
1st Place | Dylan Flora | Frontenac |
2nd Place | Luke Middleton | East Kansas |
3rd Place | Bradyn Smith | Altamont |
4th Place | Scout Lee | Chanute |
95-100 lbs | ||
1st Place | Zack Roark | Columbus |
2nd Place | Keenan Dodd | Parsons |
3rd Place | Dylan Misener | Parsons |
4th Place | William Chrysler | Columbus |
5th Place | Dylan Roedel | Frontenac |
105-110 lbs | ||
1st Place | Jace McDown | Columbus |
2nd Place | Noah Stroble | Independence |
3rd Place | Patrick O’Brien | Altamont |
4th Place | Quenton Crow | Carl Junction |
120-125lbs | ||
1st Place | Gage Clark | SEK |
2nd Place | DJ Kessler | Independence |
3rd Place | Zach Sharp | Frontenac |
130lbs | ||
1st Place | Seth Stroble | Independence |
2nd Place | Andrew Forrest | Frontenac |
3rd Place | Keenan Stanley | Columbus |
12 & Under | ||
68-72lbs | ||
1st Place | Adam Cole | Chanute |
2nd Place | Keegan Deeniham | Coffeyville |
3rd Place | Andy Kinman | Columbus |
76lbs | ||
1st Place | Chase Cole | Chanute |
2nd Place | Tyler Hensley | Frontenac |
3rd Place | Emily Newberry | Columbus |
4th Place | Dalton Whitlock | Miami |
80-88lbs | ||
1st Place | Zach Hensley | Frontenac |
2nd Place | Brett Cobb | Pittsburg |
3rd Place | Charlie Romero | Coffeyville |
4th Place | Trey Thomas | Coffeyville |
5th Place | Diggs Overman | Columbus |
92-96lbs | ||
1st Place | Austin Napier | Columbus |
1st Place | Taylor Watkins | Columbus |
3rd Place | Kyle Perry | Ft Scott |
4th Place | Tommy Felts | Coffeyville |
5th Place | Elgin Dailey | Carl Junction |
100lbs | ||
1st Place | Jerad Heckman | Ft Scott |
2nd Place | Mason Bass | Columbus |
3rd Place | Beau Crowder | Carl Junction |
105lbs | ||
1st Place | Ryan Kinyon | Columbus |
2nd Place | Christian Faulk | Coffeyville |
3rd Place | Shae Sandberg | Frontenac |
110lbs | ||
1st Place | Jacob Durosette | Frontenac |
2nd Place | Jace McDown | Columbus |
3rd Place | Kaden Housel | SEK |
4th Place | Garrett Brittain | Columbus |
5th Place | Lucas Evankovich | Bentonville |
115-125lbs | ||
1st Place | John Hughes | Ft Scott |
2nd Place | Zane Roark | Columbus |
3rd Place | Vince Geier | Pittsburg |
130lbs | ||
1st Place | Jerad Hawks | Parsons |
2nd Place | Nick Winjen | Coffeyville |
3rd Place | Grant Newton | Coffeyville |
4th Place | Daniel Salvador | Bentonville |
140-150lbs | ||
1st Place | Kyle Loy | Frontenac |
2nd Place | Clayton Lamb | Ft Scott |
165-190lbs | ||
1st Place | Brendon Blackburn | Ft Scott |
2nd Place | Jarret Grimmett | Parsons |
3rd Place | Jared Klouse | Carl Junction |
14 & Under | ||
80-90lbs | ||
1st Place | Cody Freeman | Columbus |
2nd Place | Channing Neilson | Frontenac |
95lbs | ||
1st Place | Tyler Sharp | Olathe East |
2nd Place | Levi Kester | Frontenac |
3rd Place | Andrew Fix | Parsons |
4th Place | Ryan Thomas | Columbus |
100-115lbs | ||
1st Place | Victor Hughes | Ft Scott |
2nd Place | Derrick Frost | Coffeyville |
3rd Place | Trey Thompson | Coffeyville |
4th Place | Blayne Kimmel | Coffeyville |
5th Place | Jonathon Lopp | Ft Scott |
120-130lbs | ||
1st Place | Taylor Douglas | Diamond |
2nd Place | Luis Grossi | Coffeyville |
3rd Place | Tionna Durossette | Ft Scott |
4th Place | Daniel Salvador | Bentonville |
135-145lbs | ||
1st Place | Cory Turner | Coffeyville |
2nd Place | Blaine Dye | Carl Junction |
3rd Place | Mandy Mills | Independence |
155-175lbs | ||
1st Place | Gavin Houser | Columbus |
2nd Place | John Metcalf | Ft Scott |
3rd Place | Aaron Napier | Columbus |
4th Place | Hunter Hughes | Carl Junction |