February 23,
2002
6 & UNDER
37 1 Colton Jeffrey,
Marion
2 Armand McCray, TOHK
3 Richard Voorhees, Maize
4 Sean Deshazer, TOHK
40A 1 Austin Hoheisel,
Goddard
2 Marissa
Andres, TOHK
3 Gryphon
Yergey, El Dorado
4 Blake Hollandsworth,
Independence
40B 1 Josiah Endreshak,
Salina
2 Parker
Howell, WWC
3
Luke Roberson, Haysville
4
Kyle Baldwin, Maize
43A 1 Jalen Karber,
Team Lightning
2 Jake Greider,
Haysville
3 Austin
Spencer, Great Bend
4 Elijah West,
Maize
43B 1 Jake Castlebury,
Bulldog
2 Bradley
Becker, Haysville
3 Paco Gloria,
Great Bend
4 Brogan
Humphrey, Fredonia
43C 1 Jacob Wilson,
Rose Hill
2 Cody Lytle,
Great Bend
3 Thomas Whipp,
Hutchinson
4 Cole Collins,
Wolf Pack
46A 1 Hayden Forsythe,
Clearwater
2 Dalton
Heiter, Team Lightning
3 Justin
Menges, Derby
4 Lance
McBride, Ark City
46B 1 Heath Satterlee,
Winfield
2 Jeffrey
Morrow, Derby
3 Dylan Stroot,
Clearwater
4 Ryan May,
Andale
46C 1 Kevin Brooks,
TOHK
2 Keith
Hatfield, Wolf Pack
3 Matthew Fay,
MAC
4 Ben Seiler,
Maize
46D 1 Evan Elston,
Mulvane
2 Mike Dunham,
Maize
3 Devin Gates,
Maize
4 Shelby Beltz,
Rose Hill
49A 1 Kyle Macy,
Andover
2 Bryce
Daniels, Ark City
3 Dylan
Johnson, Dodge City
4 Caleb
Marshall, Salina
49B 1 Joshua Wilcox,
Maize
2 Kyle Ryan,
MAC
3 Robbie
Zimmerman, Bulldog
4 Dakota
Thurman, Valley Center
49C 1 Austin Hughey, El
Dorado
2 Devin Rogers,
Pratt
3 Trey Dulaney,
Maize
4 BJ Lopez,
Garden City
49D 1 Nic Augustin, WWC
2 Danielle
Noble, Andale
52A 1 Jake Gehring,
Team Lightning
2 Joseph
Umscheid, WWC
3 Levi Eck,
Maize
4 Nick Jacobs,
Elk County
52B 1 Travis Young, WWC
2 Devin Peter,
WWC
3 Mitchell
Baird, Pratt
4 Kade Sander,
Great Bend
52C 1 Torre Thompson,
Valley Center
2 Josh Miller,
El Dorado
3 Cody Johnson,
WWC
4 Koby Carr,
Augusta
52D 1 Dayton Winter, El
Dorado
2 Brian
Cerveny, SW Grapplers
3 Skyler
Metzger, Augusta
4 Brandon Le,
WWC
55A 1 David Dowell, El
Dorado
2 Logan Taylor,
Independence
3 Chad Blair,
Valley Center
4 Dillon
Barnat, Andover
55B 1 Austin Fales,
Wichita Force
2 Trevor West,
Manhattan
3 Jacob
Harding, Salina
4 Dane King,
Goddard
55C 1 Matthew Potter,
Haysville
2 Gabe Higgins,
El Dorado
3 Derrick
Gates, Maize
4 Hunter
Roberts, Bulldog
58A 1 Dalton Rodd,
Haysville
2 Jordan
Morrow, Haysville
3 Joshua Ortiz,
Valley Center
4 Sean Nally,
Ark City
58B 1 Brandon Tatro,
Salina
2 Devin
Boswell, Derby
3 Chad
Reibenspies, Clearwater
4 Jharman Stotler,
WHY
61 1 Andy Jewell,
Salina
2 Ryker
Greenbaum, Douglass
3 Evan Slater,
Marion
4 Darick Jones,
Clearwater
64-67 1 Brandon Day,
Haysville
2 Christian
Martinez, Salina
70 1 Jared Winter,
Salina
2 Ian Rogers,
Augusta
73-80 1 Bryce Morgan, WWC
8 & UNDER
43 1 Zach Gentzler,
WWC
2 Javier
Vieyra, Salina
3 Jalen Karber,
Team Lightning
46 1 Michael Helms,
Ark City
2 Kaleb
Bonilla, WWC
3 Dylan Price,
Winfield
4 Jeremy
Robello, Haysville
49A 1 Tyler Andres,
TOHK
2 Taylor
Miller, Maize
3 Kyle
Armstrong, Goddard
4 Greg Burley,
Great Bend
49B 1 Kordell Burch,
Bulldog
2 Brandon
Baldwin, Maize
3 Chris
Sheppard, Wolf Pack
4 Clay Kear,
Andale
52A 1 Ulyesses
Deshazer, TOHK
2 Jamon Cotton,
Hutchinson
3 Cody Beasley,
Wichita South
4 Chris Burley,
Great Bend
52B 1 Matthew Hughes,
Wellington
2 Zane Ronk,
Wellington
3 Austin
Walker, Wichita South
4 Brad Head,
Hutchinson
52C 1 Lincoln Lemon,
Carroll Jr.
2 Devon Tiger,
Wolf Pack
3 Jake Gehring,
Team Lightning
4 Ross Harris,
Stafford
55A 1 Chase Locke,
Maize
2 Alex Murphy,
Haysville
3 Koal Gibson,
Douglass
4 Tyler Hodge,
Mulvane
55B 1 Colton Duhr,
Salina
2 Berre Bert,
Great Bend
3 Cooper
Reynolds, Valley Center
4 Tyler Wilson,
Rose Hill
55C 1 Hayden Ricks,
Bulldog
2 Lane Foster,
Haysville
3 Jacob Davis,
Winfield
4 Manuel Luna,
Hutchinson
58A 1 Skyler McComb,
TOHK
2 Ky Biddle,
Winfield
3 Colton Eck,
Maize
4 Alex Bontz,
Wichita Force
58B 1 Zack Vesta,
Manhattan
2 Ben Thoman,
Maize
3 Conner
Basham, Maize
4 Clint Solis,
Augusta
58C 1 Nicholas
Summervill, Maize
2 Clayton
Capps, Rose Hill
3 Silverio
Fernandez, Dodge City
61A 1 Jacob Umscheid,
WWC
2 Justin Smull,
Salina
3 Jason Lewis,
Manhattan
4 Dakota
Hughes, Ark City
61B 1 Brian Henderson,
TOHK
2 Zack Fales,
Wichita Force
3 Dylan Ellis,
Andale
4 Derrick
Ortiz, SW Grapplers
61C 1 Chavez Kirksey,
TOHK
2 Jacob Eggers,
Dodge City
3 Sarah Potter,
Haysville
4 Britton Oxner,
WHY
64A 1 Dawson Elliott,
Goddard
2 Kane Kelly,
SW Grapplers
3 Nathan
Dowell, El Dorado
4 Josh Miller,
Augusta
64B 1 Tyler Cassity,
WHY
2 Cody Kohler,
Goddard
3 Seth Bonner,
Wellington
4 Tanner Hull,
Salina
64C 1 Ross Oliphant,
Maize
2 Tyler
Roberson, Haysville
3 Tyler Remy,
Goddard
4 Jamie
Zimmerman, Bulldog
67A 1 Dylan Penka,
Garden City
2 Nicholas
Dickson, Ark City
3 Seth Sharpe,
Mulvane
4 Jordan Ervin,
Pratt
67B 1 Jared Morrow,
Derby
2 Bradley
Little, Wolf Pack
3 Taylor Baird,
Pratt
4 Kanyon
Kinder, Circle
67C 1 Jordan Sponsel,
MAC
2 Tanner
Albrecht, Carroll Jr.
3 Brock Rump,
Team Lightning
4 Kyle
Cottrell, MAC
70A 1 Marshal Dickson,
Ark City
2 Devin Huehl,
Salina
3 Derrick
Decker, Rose Hill
4 Austin
Blanchat, Maize
70B 1 Dyllen Mefford,
Maize
2 Zachary
Peterson, Maize
3 Gage
Kellison, Wolf Pack
4 Dustin
Wilkes, Rose Hill
70C 1 Garrett
Dunkelberger, Maize
2 Greg Gariety,
Wolf Pack
3 Ethan Potts,
Winfield
4 Jacob
Harrell, Hutchinson
73A 1 Marcese Dickson,
Ark City
2 Jordan
Newton, Hutchinson
3 Joseph Roman,
Hutchinson
4 Bradley
Wagner, Hutchinson
73B 1 Blake Martin,
Andale
2 Dakotah
Winter, El Dorado
3 Chrystal
Tiger, Wolf Pack
4 Brandon
Thornton, Valley Center
76A 1 Trey Porter, SW
Grapplers
2 Bradon Mayes,
Beloit
3 Brandon
Vieyra, Hutchinson
4 Matt Biehler,
Herington
76B 1 Jacob Befort,
Maize
2 Zachary Leis,
Maize
3 Lucas Rinke,
Clearwater
4 Tyler Garbee,
El Dorado
80A 1 Tucker Chadd,
Maize
2 Colt
Castlebury, Bulldog
3 Jordan
Elston, Ark City
4 Tylor
Woodruff, Goddard
80B 1 Joe E. Roman,
Hutchinson
2 Todd Savolt,
Garden City
3 Devon Keith,
Carroll Jr.
4 Jeremy
Wilson, Wolf Pack
88 1 Tanner Gardner,
Clearwater
2 Devan Oaks,
Haysville
3 Josh Grier,
Goddard
4 BJ Daly,
Pratt
90-97 1 Nathanial Swoyer,
Pratt
2 Dylan Bilson,
El Dorado
3 Brett Petty,
El Dorado
4 Trae
Phillips, Dodge City
100-110 1 Tyler Ediger, Dodge City
2 Thomas
Durham, Fredonia
3 Trey Chavez,
Derby
4 Clay Wilcox,
Chaparral
120-130 1 Braden Eck, Haysville
2 Dakota Saiz,
Wichita South
3 Luke Henning,
Augusta
4 Kyle Stroot,
Clearwater
10 & UNDER
52-55 1 Roger Windham,
Wichita South
2 Nevin
Calcote, Wichita South
3 Cody Davison,
MAC
4 Jessie
Robinson, Haysville
58 1 Chad Macy,
Andover
2 Jack Wentzel,
Goddard
3 Keyona
Burden, Rose Hill
4 Zach Evans,
Salina
61 1 Jeff Vesta,
Manhattan
2 Blaine Smith,
Salina
3 Dalton Davis,
SW Grapplers
4 Dylan Dust,
Winfield
64 1 Rowan Messner,
Andover
2 Nick
Schwager, Great Bend
3 Damion
Pflughoeft, Salina
4 Jake
Gentzler, WWC
67A 1 Kendrick Maple,
Hutchinson
2 Ryan Macy,
Andover
3 Tyler Davis,
MAC
4 Conner Brake,
Salina
67B 1 Gage Sanchez, WHY
2 Robert
Ybarra, McConnell
3 Zach Willett,
Wolf Pack
70A 1 Wayne Riggins,
Augusta
2 Dom Reed,
TOHK
3 Brooks
Gahagen, Andover
4 Cameron
Shutt, Derby
70B 1 Kyle Dugan,
Carroll Jr.
2 Robbie
Bousquet, Derby
3 Byron Davis,
WHY
4 Sean Ostby,
Maize
73A 1 Cade Blair,
Valley Center
2 Cody Shavlik,
Derby
3 Bryan Ward,
Salina
4 Brett Norris,
Atchison
73B 1 Dalton Maier,
Wichita Force
2 Cody
Duerkson, Clearwater
3 Ethan
Zimmerman, Chaparral
4 Katlan
Wilson, Elk County
76 1 Cole Zoglman,
Goddard
2 Chase
Nitcher, Valley Center
3 Beau Hentzen,
Maize
4 Raymond
Marquez, Dodge City
79 1 Ryan Houlden,
Goddard
2 Josh Schulke,
Mulvane
3 Patrick
Yoder, Team Lightning
4 Sean Gaither,
WHY
82 1 Jimmy
Hubbard-Stults, Valley Center
2 Sage
Timmesch, Goddard
3 Rhett Flood,
Independence
4 Demitrius
Reed, TOHK
85 1 Kyle Detmer,
Maize
2 Tyler West,
Manhattan
3 David
Roberts, Mulvane
4 Cameron
Brandon, Wolf Pack
90A 1 Brayden Daniels,
Ark City
2 Benny
Armstrong, Goddard
3 Blake
Fulbright, Maize
4 Dalton Beard,
Valley Center
90B 1 Kyle Pappas,
Maize
2 Willie Eck,
Maize
3 Nathan
Walker, Wichita South
4 Nathan
Conaway, Team Lightning
95 1 Cody Sherwood,
Valley Center
2 Timmy Chadd,
Maize
3 Gavin Miller,
Rice Co.
4 Josh Hicks,
Carroll Jr.
100 1 Colby Crank, Team
Lightning
2 Jacob Cole,
Maize
3 Zachary
Pixler, Pratt
4 Bryce
Dunkelberger, Maize
110 1 Kyle Caylor, TOHK
2 Ernest
Fernandez, Dodge City
3 Darnell
Bontz, Pratt
4 Evan Graham,
Great Bend
120 1 Ryan Garrett,
Team Lightning
2 Dylan Bowman,
Wellington
3 Marshal
Swoyer, Pratt
4 Dylan
Barnhart, Goddard
130 1 Anthony Tucker,
Rose Hill
2 Aaron
Vonlintel, Hutchinson
3 Jesse
Fulgium, Hutchinson
4 Tyler
Pollard, Derby
145-155 1 Jerred Douglas, Valley
Center
2 Adam
Shepherd, El Dorado
3 Kalen Potts,
Winfield
4 Matthew
Fernandez, Dodge City
12 & UNDER
60 1 Clayton Birkle,
Andover
2 Zachary Briggs, Garden City
64 1 Stephen
Santiago, WWC
2 Darin Stroot,
Maize
3 Dakota
Thorton, Manhattan
4 Josh
Umscheid, WWC
68 1 Cale Demel, El
Dorado
2 Bron
Greenfeather, Haysville
3 Jake Mainz,
Maize
4 Brandon
Reese, Haysville
72 1 John Keller,
Maize
2 Aaron Hoag,
Ark City
3 Logan Cooper,
Hutchinson
4 Garrett
Miller, WWC
76 1 Jordan Keller,
Maize
2 Michael
Arellano, SW Grapplers
3 Trison
Graham, Ark City
4 Nick
Peterson, Abilene
80A 1 Ty Caldwell,
Valley Center
2 Brett Swoyer,
Manhattan
3 Zach White,
SW Grapplers
4 Derek Duhr,
Salina
80B 1 Brett Newton,
Hutchinson
2 Daniel
Feeler, WWHM
3 Cody Foster,
Goddard
84 1 Brent Fisher,
Maize
2 Steve Miller,
Manhattan
3 Patrick Whisennand,
Dodge City
88 1 Colton Snook,
Douglass
2 Travis Budke,
Hays
3 Colby Price,
Mulvane
4 Corey
Crawford, Augusta
92A 1 Ryan Patterson,
Goddard
2 Blake Mayes,
Beloit
3 Jacob Hulsey,
Hutchinson
4 Michael
Sheppard, Wolf Pack
92B 1 Tyler Sutherland,
El Dorado
2 Eric Grizzle,
Great Bend
3 Chandra
Engel, MAC
4 Evan Johnson,
WWHM
96 1 Pete Eck, Maize
2 Jayme Hoover,
Salina
3 Dallas
Elliott, Goddard
4 Manuel Ruiz,
Dodge City
100 1 Bryant Petty,
Manhattan
2 Jared Birkle,
Andover
3 Romero
Cotton, Hutchinson
4 Brenton
Daniel, Rose Hill
105 1 Jared Hensley,
Rose Hill
2 Patrick
Flanagan, Derby
3 Cameron
Caine, SW Grapplers
4 Eric Sponsel,
Carroll Jr.
110 1 Judd Schroeder,
Maize
2 Marvio
Tischhauser, Abilene
3 Ben Evans,
Hutchinson
4 Boaz Beard,
Valley Center
115 1 Bradly Esterl,
Beloit
2 Alex
Whitehill, MAC
3 Dustin Moses,
Maize
4 Greg
Robertson, Rose Hill
120 1 Joey Garcia,
Maize
2 Sam
Kleinsorge, MAC
3 Ben Richter,
MAC
4 Matthew
Suchy, Great Bend
130 1 Jed Mamie, KCK
Kids
2 Tyler
Goering, Maize
3 Tyler Downs,
Derby
4 Gus Allen,
Elk County
140 1 Alex Juby, Team
Lightning
2 Atticus
Disney, TOHK
3 Tyler Lacey,
MAC
4 Brian King,
Maize
150 1 Paul Kilgore, El
Dorado
2 Angel Ponce,
Wichita South
3 Matt
Haberman, Great Bend
4 Keith Jones,
Goddard
165 1 Jace Hugo,
Independence
2 Josh
Dohrmann, Team Lightning
3 Jordan
Heinze, Goddard
HWT. 1 Spencer Hilley,
Clearwater
2 Jarred Vega,
Winfield
3 Dustin
Montgomery, El Dorado
4 Nick
Montgomery, McConnell
14 & UNDER
80 1 Donny Altman,
Derby
2 Matt Rein,
Abilene
3 David
Thorton, Manhattan
85 1 Liam Castor,
TOHK
2 Christopher
Briseno, Dodge City
3 Lawrence
Vierya, Hutchinson
4 David King,
Hesston
90-95 1 Patrick Mosley, WWC
2 Tyson
Wheeler, Wellington
3 Zack Davis,
Salina
4 Chance Teal,
Chaparral
100 1 Keith Shepard,
Independence
2 Daniel Munoz,
Wichita South
3 Tyson
Terhune, Mulvane
4 Mark Zapata,
Garden City
105 1 Levi Sides, MAC
2 Joe
Schriddle, Great Bend
3 Jeff Basham,
Maize
4 Brad
Fulbright, Maize
110A 1 Nick Northern,
Salina
2 Brad Traina,
Goddard
3 Michael
Creekmore, Wichita South
4 Dustin
Bartlett, Atchison
110B 1 Matthew Montoya,
Dodge City
2 Luke Thibault,
Halstead
3 Vinnie
Linder, WHY
115 1 Tom McDonald,
Carroll Jr.
2 Tanner
Dawson, Abilene
3 Chase Moses,
WHY
4 Jake
Schenkel, Great Bend
120 1 Austin Jonas, WWC
2 James Lucia,
Team Lightning
3 Adam Owens,
Salina
4 Bryan Long,
Independence
125 1 Martin Duran, Pratt
2 Derrick
Troyer, Team Lightning
3 William Gray,
WWC
4 Nate Alvarez,
Salina
130-135 1 Leo Wetta, WWC
2 Skyler Bross,
Fredonia
3 Nathan
Sutton, WHY
4 Brett
McClernon, Valley Center
140 1 Lee Larson,
Manhattan
2 Josh Holler,
Gray County
3 Ryan Mosley,
Wichita Force
4 Randy
Flowers, Team Lightning
145-150 1 Frank Jonas, WWC
2 David Riddle,
El Dorado
3 Alex Elsen,
Great Bend
4 Steve
Landrith, Independence
155-160 1 Dustin Caine, SW
Grapplers
2 Nick Hicks,
Carroll Jr.
3 Jeren Scheer,
Goddard
4 Jake Clark,
Team Lightning
165-175 1 Pat Moore, Winfield
2 Clayton
McKenna, Derby
3 Tyler
Augustine, Salina
4 Sean Brown,
Goddard
185-195 1 Jeff Gehring, Team
Lightning
2 Joe Gittrich, Carroll Jr.
205-223 1 Bryce Cope, Renegade
2 Douglas
Glendenning, Great Bend
3 Stephen
Courter, Wichita South
240-265 1 Bryce Goodwin, Salina
2 Jason Stricker, Carroll Jr.