WICHITA WRESTLING CLUB INVITATIONAL |
|
6 & Under 37 #1 |
1st |
Marissa Andres, Haysville |
|
2nd |
Sean Deshazer, TOHK |
|
3rd |
Cody Lusk, WWC |
|
4th |
Nickolas Ornelas, Legends of Gold |
|
|
6 & Under 37 #2 |
1st |
Marc Guerrero, WWC |
|
2nd |
Cole Bosley, WWC |
|
3rd |
Boo Dryden, WWC |
|
|
6 & Under 40 |
1st |
Dayton Will, Salina |
|
2nd |
Parker Howell, WWC |
|
3rd |
Robbi Loos, Carroll |
|
4th |
Joshua Craves, Haysville |
|
|
6 & Under 40/43 |
1st |
Jake Greider, Haysville |
|
2nd |
Hayden Bugner, Goddard |
|
3rd |
Gage Clark, Legends of Gold |
|
4th |
Austin Hoheisel, Goddard |
|
|
6 & Under 46 # 1 |
1st |
Zack Gentzler, WWC |
|
2nd |
Levi Morrow, Haysville |
|
|
6 & Under 46 # 2 |
1st |
Kashon Brown, W. Force |
|
2nd |
Deric Ross, Haysville |
|
3rd |
Bryce Markham, Haysville |
|
|
6 & Under 49 #1 |
1st |
Nick Wuthnow, Salina |
|
2nd |
Cody Johnson, WWC |
|
3rd |
Joey Thompson, Haysville |
|
4th |
Bryan Shock-Elms, Goddard |
|
|
6 & Under 49 #2 |
1st |
Cory Brown, Haysville |
|
2nd |
Nicholas Augustin, WWC |
|
3rd |
Cody Stone, WWC |
|
4th |
Lauden Ayala, WWC |
|
|
6 & Under 52 |
1st |
Devin Peter, WWC |
|
2nd |
Eliseo Torres, Newton |
|
3rd |
Jake Myers, WWC |
|
4th |
Brandon Le, WWC |
|
|
6 & Under 55 |
1st |
David Dowell, Circle |
|
2nd |
Joseph Umscheid. WWC |
|
3rd |
Austin Fales, W. Force |
|
4th |
Dane King, Goddard |
|
|
6 & Under 58 |
1st |
Zackery Will, Salina |
|
2nd |
Dalton Rodd, Haysville |
|
3rd |
Jordan Morrow, Haysville |
|
4th |
Tyler Bunger, Goddard |
|
|
6 & Under 61-67 |
1st |
Andy Jewell, Salina |
|
2nd |
Brandon Day, Haysville |
|
|
6 & Under HWT |
1st |
Jared Ross Winter, Salina |
|
2nd |
Bryce Morgan, WWC |
|
3rd |
Erich Meitzner, WWC |
|
|
8 & Under 43 |
1st |
Zack Gentzler, WWC |
|
2nd |
Colin Smith, Goddard |
|
|
8 & Under 46/49 |
1st |
Tyler Andres, Haysville |
|
2nd |
Kyle Armstrong, Goddard |
|
3rd |
Kaleb Bonnila, WWC |
|
4th |
Jeremy Robello, Haysville |
|
|
8 & Under 52 |
1st |
Joshua Schrader, Haysville |
|
2nd |
Devon Tiger, Wolf Pack |
|
3rd |
Pablo Llamas, Newton |
|
|
8 & Under 55 #1 |
1st |
Daniel Deshazer, TOHK |
|
2nd |
Tyler Dryden, WWC |
|
3rd |
Troy Clark, Legends of Gold |
|
|
8 & Under 55 #2 |
1st |
Drew Mai, Salina |
|
2nd |
Tyler Robinson, Haysville |
|
3rd |
Cavin Williams, TOHK |
|
|
8 & Under55 #3 |
1st |
Ashley Martin, Circle |
|
2nd |
Jordan Milhon, Wellington |
|
|
8 & Under 58 #1 |
1st |
Skyler McComb, TOHK |
|
2nd |
Errin Munsch, WWC |
|
|
8 & Under 58 #2 |
1st |
Zach Fales, W. Force |
|
2nd |
Isiah Smiley, Haysville |
|
3rd |
Taylor Scharader, Haysville |
|
|
8 & Under 61 #1 |
1st |
Kyler Rupe, Haysville |
|
2nd |
Dylan Ellis, Andale |
|
3rd |
Sarah Potter, Haysville |
|
4th |
Logan Van, Goddard |
|
|
8 & Under 61 #2 |
1st |
Jacob Umscheid, WWC |
|
2nd |
Justin Smull, Salina |
|
3rd |
Luke Thompson, Haysville |
|
4th |
Vinny Delaurentis, Carroll |
|
|
8 & Under 64 #1 |
1st |
Nathan Powell, Circle |
|
2nd |
Elliot Dawson, Goddard |
|
3rd |
Ross Oliphant, WHY |
|
|
8 & Under 64 #2 |
1st |
Tom Reed, Salina |
|
2nd |
Will Knowles, Goddard |
|
|
8 & Under 67 |
1st |
Dylan Samuels, Haysville |
|
2nd |
Bradley Little, Wolf Pack |
|
3rd |
Keaton Dugan, Carroll |
|
|
8 & Under 70 |
1st |
Devin Huejl, Salina |
|
2nd |
Quinton Hitchcock, WWC |
|
3rd |
Gage Kellison, Wolf Pack |
|
4th |
Greg Garity, Wolf Pack |
|
|
8 & Under 73/76 |
1st |
Grant Watkins, W. Force |
|
2nd |
Jason Bisbee, Salina |
|
|
8 & Under HWT |
1st |
Keadrian Gordon, TOHK |
|
2nd |
Justin Weidner, Haysville |
|
3rd |
Dylan Chrisman, Haysville |
|
|
10 & Under 55/58 |
1st |
Jack Wenzel, Goddard |
|
2nd |
Kenneth Ornelas III, Legends of Gold |
|
3rd |
Zachary Evans, Salina |
|
4th |
Joshua Inkelaar, Andale |
|
|
10 & Under 61 |
1st |
Blain Smith, Salina |
|
2nd |
Kasey Lien, Salina |
|
3rd |
Brandes Russell, TOHK |
|
|
10 & Under 64 |
1st |
Damion Pflughoeft, Salina |
|
2nd |
Jake Gentzler, WWC |
|
3rd |
Spencer Ingermanson, Salina |
|
4th |
Hali Cornejo, Haysville |
|
|
10 & U 67 #1 |
1st |
Cody Pack, Legends of Gold |
|
2nd |
Conner Brake, Salina |
|
3rd |
Eric Moody, Goddard |
|
4th |
Trent Hoover, Salina |
|
|
10 & Under 67 #2 |
1st |
Chris Gariet, Wolf Pack |
|
2nd |
Derek Andrewson, Haysville |
|
3rd |
Seth Klein, Newton |
|
4th |
Nicholas Gillett, Newton |
|
|
10 & Under 70/73 |
1st |
Dalton Maier, W. Force |
|
2nd |
Blake Wuthnow, Salina |
|
3rd |
Kyle Dugan, Carroll |
|
4th |
Robbie Dawkins, Newton |
|
|
10 & Under 73 |
1st |
Bryan Ward, Salina |
|
2nd |
Chad Ruhl, Wolf Pack |
|
3rd |
Zackary Chrisman, Salina |
|
4th |
Max Reichenberger, Andale |
|
|
10 & Under 76/79 |
1st |
Cole Zoglman, Goddard |
|
2nd |
Sean Gaither WHY |
|
3rd |
Matthew Longbine, Salina |
|
|
10 & Under 82 |
1st |
Sage Thimmesch, Goddard |
|
2nd |
Cody Rietcheck, Salina |
|
3rd |
Zane Linder, WHY |
|
4th |
Shae Hinman, Andover |
|
|
10 & Under 85/90 |
1st |
Cameron Brandon, Wolf Pack |
|
2nd |
Chase Copeland, Salina |
|
3rd |
Chet Doll, Andale |
|
|
10 & Under 95 |
1st |
Benny Armstrong, Goddard |
|
2nd |
Bradley Toon, Carroll |
|
3rd |
Jacob Bjostad, Goddard |
|
4th |
Scott Dorris, WHY |
|
|
10 & Under
120/130 |
1st |
Dylan Bowman, Wellington |
|
2nd |
Braden Eck, Haysville |
|
3rd |
Dylan Barnhart, Goodard |
|
4th |
Ryan Stilwell, WHY |
|
|
12 & Under 64/68 |
1st |
Stephen Santiago, WWC |
|
2nd |
Joshua Umscheid, WWC |
|
3rd |
Brandon Reese, Haysville |
|
|
12 & Under 72/76 |
1st |
Garrett Miller, WWC |
|
2nd |
Derek Ruhl, Wolf Pack |
|
3rd |
Tyler Joliff, Newton |
|
4th |
Casey Jasper, Legends of Gold |
|
|
12 & Under 80 |
1st |
Kody Schroth, Carroll |
|
2nd |
Ryan Conner, Carroll |
|
|
12 & Under 84 |
1st |
Alex Meisch, Wellington |
|
2nd |
Joshua Hinman, Parsons |
|
3rd |
Brent Dean, Haysville |
|
4th |
Joshua Powers, Haysville |
|
|
12 & Under 88/92 |
1st |
Matt Prohn, Circle |
|
2nd |
Stephen Dubus, Circle |
|
3rd |
Matt Ahlstedt, Newton |
|
4th |
Ronnie Inkelar, Andale |
|
|
12 & Under
96/100 |
1st |
Dallas Elliott, Goddard |
|
2nd |
Tyler Rosenhamer, Carroll |
|
3rd |
Michael Shappard, Wolf Pack |
|
4th |
Keith Blasi, Goddard |
|
|
12 & Under
100/110 |
1st |
Lukas Long, El Dorado |
|
2nd |
Gene Ruhl, Wolf Pack |
|
3rd |
Seth Carroll, Wellington |
|
4th |
Kent Longbine, Salina |
|
|
12 & Under
120/125/130 |
1st |
Andrew Potter, Haysville |
|
2nd |
Jake Stilwell, WHY |
|
|
12 & Under
150-165 |
1st |
Travis Wulf, Newton |
|
2nd |
Jordan Heinz |
|
3rd |
Keith Jones, Goddard |
|
|
14 & Under
90/100/105 |
1st |
Tristen Deshazer, TOHK |
|
2nd |
Kurtis Dugan, Carroll |
|
3rd |
Chase Carroll, Wellington |
|
4th |
John Hagan, WWC |
|
|
14 & Under
115-135 |
1st |
Austin Jonas, WWC |
|
2nd |
Devon Mosher, WHY |
|
3rd |
Ryan Mosley, W. Force |
|
4th |
Krisha Childres, Goddard |
|
|
14 & Under
145-155 |
1st |
Frank Jonas, WWC |
|
2nd |
Nick Scheer, Goddard |
|
|
14 & Under HWT |
1st |
Joe Gittrich, Carroll |
|
2nd |
David Goodsell, Carroll |
|
|
|
|
|
|
|