Wamego Jr Raider Open January 27, 2007
|
||
6U/40 | ||
1st | Reed Miller | Rossville |
2nd | Clay Cashman | Manhattan |
3rd | Brycen Detimore | Marysville |
4th | Trevor Laughlin | Junction City |
1st | Will Stroda | Abilen |
2nd | Derek Wallin | Wamego |
3rd | Junior Huff | Herington |
1st | Fraden Borth | Wamego |
2nd | Brandon Anderson | Marysville |
3rd | Kaiden Casey | Rossville |
6U/43 | ||
1st | Evan Sipes | St Marys |
2nd | Payton Donnelly | Wamego |
3rd | Garren Jackson | Clay Co |
4th | Branden Bussmann | Marysville |
1st | Tanner Bogenhagen | Junction City |
2nd | Brandon Rohr | Wamego |
3rd | Bryce Tharman | Wamego |
4th | Chance Hartman | Council Grove |
6U/46 | ||
1st | Hunter Nold | Wamego |
2nd | Trenton Jueneman | Manhattan |
3rd | Zachary Scheibe | Marysville |
1st | Dan Whitehead | St Marys |
2nd | Travis Meadors | Clay Co |
3rd | Adler Pierson | Junction City |
4th | Jakob Snellings | Marysville |
1st | Bubba Wilson | Wamego |
2nd | Hunter Bogenhagen | Junction City |
3rd | Titus Woodward | Team Tiger |
4th | Brock Dick | Rossville |
6U/49 | ||
1st | Kylar Schmitt | Vermillion Valley |
2nd | Makail Redar | Chapman |
3rd | Matt Lindhorst | Marysville |
4th | John Black | Wamego |
1st | Keegan Osburn | Herington |
2nd | Chaz Brandhorst | Clay Co |
3rd | Braden McMillan | Wamego |
4th | Landon Willard | Jr Viking |
1st | Holden Hurla | Rossville |
2nd | Scott Resler | Doniphan Co |
3rd | Gabe Warren | Wamego |
4th | Camron Drake | Manhattan |
5th | Cody Schiffner | Abilene |
6U/52 | ||
1st | Tegan Dillon | Jr Viking |
2nd | Elijah Kennedy | Eudora |
3rd | Isaiah Moeschler | Manhattan |
4th | shawn samuelson | rock cr |
1st | Cody Stegman | Wamego |
2nd | Creighton Butler | Marysville |
3rd | Logan Brown | Jr Viking |
4th | Ethan Lincoln | Wamego |
6U/55 | ||
1st | Hayes Edwards | Leavenworth |
2nd | Patterson Starcher | Tonganoxie |
3rd | Noah Weisbender | Wamego |
4th | Chase Ruffley | Junction City |
1st | Gad Huseman | Tonganoxie |
2nd | Paige Vehlewald | Easton Rams |
3rd | Kolby Droegemeier | Rossville |
6U/58 | ||
1st | Zach Krohn | Rock Cr |
2nd | Cauy Rokey | Borderline Bandits |
3rd | Theron Miller | Herington |
1st | Peyton Lane | Clay Co |
2nd | Jayson Ebert | Wamego |
3rd | Keegan Frazier | Rock Cr |
6U/61 | ||
1st | Christian Furness | Turner |
2nd | Carter Swindale | North Lyon Co |
3rd | Cooper Phillips | Leavenworth |
4th | Gavin Ware | Clay Co |
1st | Justin Ebert | Wamego |
2nd | Zeb Huseman | Tonganoxie |
3rd | Brandyn Black | Marysville |
6U/Hwt | ||
1st | Hunter Christensen | Manhattan |
2nd | Xavier Cason | Junction City |
3rd | Kody Hurla | Rossville |
4th | Jaydon Ballman | Marysville |
8U/46 | ||
1st | Jordan Priddy | Silver Lake |
2nd | Tate Sly | Rossville |
3rd | Gunnar Jackson | Clay Co |
4th | Jacob Crawford | Leavenworth |
8U/49 | ||
1st | Nicholas Courtney | Oskaloosa |
2nd | Tharrin D'Aloia | Vermillion Valley |
3rd | Braden Tharman | Wamego |
4th | Troy Benjamin | Chase Co |
8U/49-52 | ||
1st | Talon Claussen | Manhattan |
2nd | Branden Callahan | Kaw Valley |
3rd | Cooper Blanck | Manhattan |
4th | Natalie Kates | Rossville |
8U/55 | ||
1st | Dalton Dultmeier | Silver Lake |
2nd | Dylan Bloom | Wamego |
3rd | Dalton Resler | Doniphan Co |
4th | Dalton Watkins | Leavenworth |
1st | Dalton Good | Wellsville Kids |
2nd | Chance Henderson | Manhattan |
3rd | Austin Anderson | North Lyon Co |
4th | Brock Hazelton | Chase Co |
8U/55-58 | ||
1st | Mitchell Welch | Abilene |
2nd | Hunter Ostertag | Effingham |
3rd | Riley Tubbs | Rossville |
4th | Jacob Sharp | Chase Co |
5th | Markus Knight | North Lyon Co |
8U/58 | ||
1st | Dalton Jueneman | Manhattan |
2nd | Colton Noonan | Burlingame |
3rd | Jonathan Walker | Wamego |
4th | Colton Potts | Chase Co |
1st | Jalin Harper | Manhattan |
2nd | Levi Watts | Doniphan Co |
3rd | Monte Swann | Wamego |
4th | Reece Williams | Wellsville Kids |
5th | Dylan DeVries | Council Grove |
8U/58 | ||
1st | Mason Wallace | Manhattan |
2nd | Dusty Morris | Lawrence Coyotes |
3rd | Kameron Moore | Abilene |
4th | Reece Warren | Wamego |
5th | Jayton Haggard | Marysville |
1st | Trey Horner | Abilene |
2nd | Devin Norris | Manhattan |
3rd | Anthony Hovestadt | Burlingame |
4th | Dallas Nold | Wamego |
5th | Levi Sharp | Chase Co |
8U/61 | ||
1st | Rueben Yanez | Turner |
2nd | Matt Whitehead | St Marys |
3rd | Jacob Releford | Rock Cr |
4th | Truman Metz | Marysville |
5th | Gunner Copenhaver | Chapman |
1st | Elijah Darey | Wamego |
2nd | Jacob Gum | Leavenworth |
3rd | Tristan Meadors | Clay Co |
4th | Alec Fehr | Manhattan |
1st | Brett Lemon | Chapman |
2nd | Cameron Krohn | Rock Cr |
3rd | Thomas Kraus | Manhattan |
4th | Zachary Freeman | Leavenworth |
8U/64 | ||
1st | Brandon Merriman | Vermillion Valley |
2nd | Khristian Scheibe | Marysville |
3rd | Hunter Mullin | Clay Co |
4th | Braedyn Woborny | Manhattan |
1st | Grant Elston | Tonganoxie |
2nd | Alec Pierson | Junction City |
3rd | Cory Tyler | St Marys |
8U/64-67 | ||
1st | Dawson Hinton | Jr Viking |
2nd | Micheal Enfield | Wamego |
3rd | Rhyndon Mick | Marysville |
8U/67 | ||
1st | Grady Cain | Eudora |
2nd | Tragan Sutton | Rock Cr |
3rd | Tanner Matthias | Effingham |
4th | Skyler Ballman | Marysville |
5th | Tim Coburn | Leavenworth |
8U/70 | ||
1st | Elijah Dorsey | Chase Co |
2nd | Cody Kubiak | Junction City |
3rd | Jacob Mintzmyer | Marysville |
4th | Jeremiah Seaman | Burlingame |
8U/70-73 | ||
1st | Gabe Ware | Clay Co |
2nd | Mathew Buchhorn | Eudora |
3rd | Adam Lindhorst | Marysville |
4th | Christopher Kop | Chase Co |
8U/73-76 | ||
1st | Chris Deters | Marysville |
2nd | Derek Gentry | Rossville |
3rd | Tristan Stillwagon | Rock Cr |
4th | tre Reeves | Leavenworth |
8U/80 | ||
1st | Gabe Anderson | Clay Co |
2nd | Isaac Byers | Clay Co |
3rd | Brendan Rokey | Borderline Bandits |
4th | Chase Hartman | Council Grove |
8U/88 | ||
1st | Morgan Chestnut | Clay Co |
2nd | Dustin Graham | Easton Rams |
3rd | Shawn Ingwell | Chapman |
4th | Dalton Steele | Junction City |
8U/95 | ||
1st | Dylan Campbell | Wamego |
2nd | Derek Korte | North Lyon Co |
3rd | RC Allen | Clay Co |
4th | Cameron Black | Marysville |
1st | Cole Johnson | SMNW Cougars |
2nd | Tristan Detimore | Marysville |
3rd | Zeb Hutson | Rock Cr |
8U/110-115 | ||
1st | Cyrus Conklin | Horton |
2nd | Garrett Phillips | Leavenworth |
8U/135-140 | ||
1st | Jason Zook | Abilene |
2nd | Irish Masters | Burlingame |
10U/55-58 | ||
1st | Tucker Schreiner | Jr Viking |
2nd | Luke Martin | Clay Co |
3rd | Josh Stramel | Turner |
10U/61 | ||
1st | Tyler Lund | Manhattan |
2nd | Nicolas Desch | Thunderbird |
3rd | Zac Schlesener | Herington |
4th | Chase Depew | Hutchinson |
10U/64-67 | ||
1st | Marty Robinson | Clay Co |
2nd | Trevor Gillaspie | Jr Viking |
3rd | Mathew Johnson | Leavenworth |
10U/67-70 | ||
1st | Greg Tooley | St Marys |
2nd | Jhade Gray | Junction City |
3rd | Tyler Matthias | Effingham |
4th | Conner Yates | Tonganoxie |
10U/70 | ||
1st | Trever Melcher | Herington |
2nd | Dylan Priddy | Silver Lake |
3rd | Bobby Bleakley | St Marys |
4th | Tyler Schiffer | Abilene |
5th | Brendan Dankenbring | Rossville |
10U/73 | ||
1st | Vance Appleby | Clay Co |
2nd | Cole Drake | Manhattan |
1st | Mason Ray | Jr Viking |
2nd | James Jones | Manhattan |
3rd | Drew Sachen | Leavenworth |
4th | Micheal Fitzpatrick | Clay Co |
1st | Dalton Carley | Wamego |
2nd | Alex Whitehead | St Marys |
3rd | Trey Laffery | Clay Co |
4th | Cody Satterwhite | Rossville |
10U/76 | ||
1st | Jake Gentry | Rossville |
2nd | Dakota Kalivoda | Wamego |
3rd | Blake Hadley | Leavenworth |
1st | Logan McDowell | Abilene |
2nd | Jesse Huff | Herington |
3rd | Logan Litke | Council Grove |
10U/79 | ||
1st | Thomas Rickley | Clay Co |
2nd | Asher Huseman | Tonganoxie |
3rd | Devin Morris | Rossville |
4th | Wyatt Fouts | Rock Cr |
10U/82-85 | ||
1st | Blake Graham | Easton Rams |
2nd | Blaise Meredith | Thunderbird |
3rd | Greg Ingwell | Chapman |
4th | Gage Jackson | Clay Co |
10U/85-90 | ||
1st | Joshua Brazzle | Wamego |
2nd | Patrick Beshenich | Leavenworth |
3rd | Chanse Brown | Leavenworth |
4th | Dominic Savener | Clay Co |
10U/90-95 | ||
1st | Jeryl Denton | Leavenworth |
2nd | Devin Neal | Chapman |
3rd | Shawn Burns | Wamego |
10U/110-120 | ||
1st | Brigham Arnold | Kaw Valley |
2nd | Carter Hall | Thunderbird |
3rd | Dustin Blow | Vermillion Valley |
10U/130-140 | ||
1st | Trenton Swift | Chase Co |
2nd | Scott Hazelton | Chase Co |
3rd | Zeke Kissinger | Tonganoxie |
4th | Nate Watts | Council Grove |
12U/68-72 | ||
1st | Clayton Gum | Leavenworth |
2nd | Joshua Schroeder | Silver Lake |
3rd | Garrett Girard | St Thomas Aquinas |
4th | Zach Wilcox | Easton Rams |
12U/75-80 | ||
1st | Dylan Yates | Tonganoxie |
2nd | Brandon Rein | Abilene |
3rd | Jordan Fulks | Burlingame |
4th | Colton Almos | SMNW Cougars |
12U/84-88 | ||
1st | Daniel Melcher | Herington |
2nd | Kyle Wilson | Wamego |
3rd | Luke Treiber | Jr Viking |
4th | Daniel Miranda | Marysville |
5th | Lane Schiffner | Abilene |
12U/88 | ||
1st | Slade Sare | Abilene |
2nd | Connor Gordon | Leavenworth |
12U/92 | ||
1st | Jacob Schroeder | Silver Lake |
2nd | Grady Ware | Clay Co |
3rd | Mytchel Brown | Marysville |
12U/92-96 | ||
1st | Colby Everett | SMNW Cougars |
2nd | Traxler Denning | Chapman |
3rd | Tyler Rockwell | Marysville |
4th | James Morse | Jr Viking |
12U/96 | ||
1st | Bryan Woodward | Team Tiger |
2nd | James Landoll | Marysville |
3rd | Reed Bowker | SMNW Cougars |
4th | Chance Drake | Manhattan |
12U/100 | ||
1st | Danielle Mann | Tonganoxie |
2nd | Tilden Edwards | Leavenworth |
3rd | Zac Graves | Junction City |
4th | Kyler Schlesener | Herington |
12U/105 | ||
1st | Mark Smith | Rossville |
2nd | Nate Westfahl | SMNW Cougars |
3rd | Cory Kelly | Chase Co |
12U/110 | ||
1st | Devin Ellison | Mill Valley |
2nd | Jason Tansey | Turner |
3rd | Brandon Green | Effingham |
1st | Hayden Kramer | Jr Viking |
2nd | Chase Congrove | SMNW Cougars |
3rd | Marshall Hall | Thunderbird |
12U/115-120 | ||
1st | Jacob Brazzle | Wamego |
2nd | Keenan Wycoff | Lawrence Coyote |
3rd | Isaac Otero | Council Grove |
4th | Dylon Meyer | Manhattan |
12U/120 | ||
1st | Morgan Ottesen | Mill Valley |
2nd | Brett Rickley | Clay Co |
3rd | Breeanna Kanak | Leavenworth |
4th | Blaine Tharman | Wamego |
12U/130-140 | ||
1st | Derek Tyler | St Marys |
2nd | Cody Benge | Jr Viking |
3rd | Trevor Sutton | Rock Cr |
4th | James Denton | Manhattan |
12U/150 | ||
1st | Ben Stinson | Thunderbird |
2nd | Jacob Thayer | Thunderbird |
12U/165-170 | ||
1st | Riley Callahan | Silver Lake |
2nd | Jared Carson | SMNW Cougars |
3rd | Aaron Rafalko | Junction City |
4th | Blake Parker | Junction City |
5th | Wyatt Kitchens | Leavenworth |
14U/90-100 | ||
1st | Zachary Hoehn | Wellsville |
2nd | Austin Cadwell | Marysville |
3rd | Justin Merriman | Vermillion Valley |
4th | Chad Hight | Thunderbird |
14U/110-115 | ||
1st | Keifer Hurla | Rossville |
2nd | Clint Lee | Team Tiger |
3rd | George Gillispie | Jr Viking |
4th | Garret Hinkley | Leavenworth |
5th | Austin Blow | Vermillion Valley |
14U/120-130 | ||
1st | Cody J Wilson | Wamego |
2nd | Kyle Osinski | Lawrence Coyote |
3rd | Aaron Rosentengle | Lawrence Coyote |
4th | Scott Hammel | Leavenworth |
14U/140-150 | ||
1st | Tyler Douglass | Wamego |
2nd | Jacob Johansen | Hiawatha |
3rd | Ronnie Robinett | Thunderbird |
14U/Hwt | ||
1st | Wyatt Jones | Burlingame |
2nd | Kyle Harris | Burlingame |
3rd | Jack Beshenich | Leavenworth |
4th | Jason McGinty | Jr Viking |