Wamego Jr. Raider Open January 29, 2011
|
|||
6 and Under | |||
1st | 37 | Christopher McClanahan | Abilene |
2nd | Garrett Sample | Junction City | |
3rd | AJ Yell | Rock Creek | |
4th | Jameal Agnew | Manhattan | |
1st | 37 | Robert Crooks | Ottawa Mat Masters |
2nd | Kendra Hurla | Rossville | |
3rd | Konnor Nider | Vermillion Valley | |
1st | 43 | Hayden Smith | Manhattan |
2nd | Tayke Weber | Goodland | |
3rd | Lane Jeanneret | Wamego | |
4th | Tucker Jackson | Clay Center | |
5th | Justin Brownfield | Vermillion Valley | |
1st | 43 | Anthony Wilson | Manhattan |
2nd | Treytan Boeckman | Wamego | |
3rd | Blayden Schuck | Wamego | |
4th | Angel Jimenez | Junction City | |
1st | 43 | Dalton Whitworth | Manhattan |
2nd | Jhet Spradlin | Hutchinson | |
3rd | Carson Spoonts | Vermillion Valley | |
4th | Hunter Mayer | Wamego | |
1st | 46 | Gunnison Jones | Junction City |
2nd | Marvin Henton | Council Grove | |
3rd | William J. Shultz | Clay Center | |
4th | Connor Hecke | Wamego | |
1st | 46 | Conner Bruce | Manhattan |
2nd | Winston Castillo | Junction City | |
3rd | Jace Goodman | Council Grove | |
4th | Ty Pennington | Vermillion Valley | |
1st | 46 | Ryan Baker | Ottawa Mat Masters |
2nd | Keenan Schartz | Manhattan | |
3rd | Max Neeley | Rossville | |
4th | Brody Kuschenske | St. Marys | |
1st | 46 | Ace Wilson | Manhattan |
2nd | Brogan Schuh | Manhattan | |
3rd | Grant Lincoln | Wamego | |
4th | Quentin Greer | Vermillion Valley | |
1st | 46 | Justin Rakestraw | Silver Lake |
2nd | Malachi Harris | Manhattan | |
3rd | Marek Boatwright | Wamego | |
4th | CJ Brooks | Abilene | |
1st | 49 | Dylan Williams | Manhattan |
2nd | Isaiah Johnson | Clay Center | |
3rd | Matthew Heckman | Burlingame | |
4th | Xavier Robles | Junction City | |
1st | 49 | Trey Marts | Manhattan |
2nd | Sam Chandler | Manhattan | |
3rd | Colby Hurla | Rossville | |
4th | Gavin Thomas | Wamego | |
5th | Samuel Rookstool | Clay Center | |
1st | 52 | Mason Villwok | Manhattan |
2nd | Austin Marshall | St. Marys | |
3rd | Cale Creed | Manhattan | |
1st | 52 | Logan Clark | Wamego |
2nd | Spencer Bard | Rock Creek | |
3rd | Abram Huaracha | St. Marys | |
4th | Cooper Bittle | Manhattan | |
1st | 52 | Mitch Budke | Chase Co. |
2nd | William Grimmett | Council Grove | |
3rd | Jonathan Wefald | Manhattan | |
1st | 55 | Hans Erlendson | St. Marys |
2nd | Hayden Oviatt | Wamego | |
3rd | Jaxon Bowles | Manhattan | |
4th | Devon Allen | Clay Center | |
1st | 55 | Justin Wisner-McLane | Junction City |
2nd | Abram Brazzle | Wamego | |
3rd | Andrew Hildebrand | Wamego | |
4th | Gus Renter | Manhattan | |
1st | 55 | Cody Sharp | Junction City |
2nd | Rilyn Mayginnes | Vermillion Valley | |
3rd | Jackson Zeigler | Wamego | |
4th | Colby Mansfield | Wamego | |
1st | 58 | Gabe Bailey | Leavenworth Co. Spartans |
2nd | Garrison Spoonts | Vermillion Valley | |
3rd | Kody Howard | Manhattan | |
4th | William (Billy) Smith III | Clay Center | |
5th | Pearson Tholstrup | Clay Center | |
1st | 58-61 | J.W. Jackson | Clay Center |
2nd | Samuel Brazzle | Wamego | |
3rd | Hayden Newton | Manhattan | |
4th | Trenton Zenger | Vermillion Valley | |
1st | 61 | Cross Hornbuckle | Ottawa Mat Masters |
2nd | Jacob Tholstrup | Clay Center | |
3rd | Blaisen Bammes | Manhattan | |
4th | Shane Bard | Rock Creek | |
1st | 64-70 | Jared Kruse | Sabetha |
2nd | Jason Abitz | Vermillion Valley | |
3rd | Gage Woodward | Wamego | |
1st | 80-88 | Sahbi Potts | Ogden Outlaws |
2nd | Tatum Lara | Vermillion Valley | |
8 and Under | |||
1st | 43-49 | Trint Rogers | Chase Co. |
2nd | Nick Cruickshank | St. Marys | |
3rd | Cole Lanter | Clay Center | |
1st | 52 | John Livingston | Effingham |
2nd | Steven Sicard | Junction City | |
3rd | Jake Barnes | Jackson County | |
4th | Colton Parks | Rock Creek | |
1st | 52 | Logan Farrell | Lawrence Elite |
2nd | Teigan Horan | Abilene | |
3rd | Charles Neuman | Junction City | |
1st | 55 | Jace Reves | Wamego |
2nd | Parker Tholstrup | Clay Center | |
3rd | Isaac Buchman | Council Grove | |
4th | Christopher Hormel | Junction City | |
5th | Jakob Fairbotham | Junction City | |
1st | 55 | Michael McClanahan | Abilene |
2nd | Wyatt Johnson | Rossville | |
3rd | Cory Owen | Chase Co. | |
4th | TJ Mathews | Junction City | |
5th | Owen Lee | Junction City | |
1st | 58 | Adrian Robles | Junction City |
2nd | Ryan Erickson | Wamego | |
3rd | Jonathan Heckman | Burlingame | |
4th | Jordyn Yell | Rock Creek | |
1st | 58 | Zackary Johnston | Junction City |
2nd | Jimmy Brooks | Abilene | |
3rd | Brady Glaves | Clay Center | |
4th | Calvin Renter | Manhattan | |
1st | 58 | Gunner Elder | SEK Jr. Comets |
2nd | Lane Hurla | Rossville | |
3rd | Trevor Laughlin | Junction City | |
4th | Olivia Lowe | Rossville | |
5th | Nick Rogers | Chase Co. | |
1st | 61 | Grant Warren | Manhattan |
2nd | Logan Scott | Rock Creek | |
3rd | Maliki Mosher | Wamego | |
1st | 61 | Richard Blevins | Ottawa Jr. Cyclones |
2nd | Jason Hecht | Council Grove | |
3rd | Shawn Liddle | Clay Center | |
4th | Mcgwyre Leathers | Rossville | |
1st | 64 | Drew Burenheide | Rock Creek |
2nd | Ricky Reynolds | Junction City | |
3rd | Tucker Thomas | Wamego | |
4th | Chance Hartman | Council Grove | |
1st | 64 | Isaak Meyer | Wamego |
2nd | Derek Wallin | Wamego | |
3rd | Dominic Allen | Clay Center | |
4th | Peyton Smith | Manhattan | |
1st | 64-67 | James Hancock | Junction City |
3rd | Layton Bettencourt | Manhattan | |
2nd | Luke Pringle | Mill Valley | |
1st | 67 | Caden Womack | Concordia |
2nd | Zachary Unterseher | Manhattan | |
3rd | Quentin Shultz | Clay Center | |
4th | Seth Brittain | Chase Co. | |
1st | 70 | Cael Budke | Chase Co. |
2nd | Brenden Butler | Marysville | |
3rd | Kylyn Coffman | Chase Co. | |
4th | Eli Campbell | Marysville | |
5th | Jaylynne Smith | Clay Center | |
1st | 73-76 | Ethan Tomerlin | Junction City |
2nd | Konner Sutton | Clay Center | |
3rd | Dayton Bittle | Manhattan | |
4th | Adam Pageler | Wamego | |
1st | 76 | Brendan Oshel | Ottawa Jr. Cyclones |
2nd | Walker Lowdermilk | Sabetha | |
3rd | Brandon Brase | Wamego | |
4th | Brycen Detimore | Marysville | |
5th | David Perry | Rock Creek | |
1st | 80-88 | Landon Willard | Jr. Vikes |
2nd | Keegan McDonald | Clay Center | |
3rd | John Perry | Rock Creek | |
4th | Gabe Livingston | Effingham | |
5th | Chalad Holmes | Junction City | |
1st | 88 | Charles Olson | Council Grove |
2nd | Noah Ackerman | Marysville | |
3rd | Kane Kormanik | Council Grove | |
4th | Patch Potts | Ogden Outlaws | |
1st | 95 Up | Zachary Byman | Junction City |
2nd | Sam Milligan | Rock Creek | |
10 and Under | |||
1st | 52-58 | Hayden Haynes | Manhattan |
2nd | Larry Gulley | Eudora Jr. Cards | |
3rd | Natalie Garza | Junction City | |
4th | Chase Lindler | Junction City | |
1st | 61-64 | Reed Miller | Rossville |
2nd | Jacob Scott | Sabetha | |
3rd | Calvan Brown | Rossville | |
4th | Zach Bailey | Rock Creek | |
1st | 64 | Chance Hight | Marysville |
2nd | Zared Salome | Rock Creek | |
3rd | Kaleb Parker | Marysville | |
1st | 67-73 | Brett Birzer | Council Grove |
2nd | Jakob Snellings | Marysville | |
3rd | Jasmine Hurla | Rossville | |
4th | Alex Lummer | Junction City | |
5th | Rayme Belden | Junction City | |
1st | 73 | Holden Hurla | Rossville |
2nd | David Damm | Chapman | |
3rd | Garrett Mathews | Junction City | |
4th | Ben Erlendson | St. Marys | |
5th | Griffin Mclemore | Wamego | |
1st | 76 | Isaac Miller | St. Marys |
2nd | Nick Brooks | Abilene | |
3rd | Tyson Tipsword | Clay Center | |
1st | 76 | Dan Whitehead | St. Marys |
2nd | Chaz Brandhorst | Clay Center | |
3rd | Myky Coffman | Chase Co. | |
4th | Ty Fenstermacher | Manhattan | |
1st | 79 | Cody Stegman | Wamego |
2nd | Stephen White | Manhattan | |
3rd | Jonathan Rakestraw | Silver Lake | |
1st | 82-85 | Elijah Kennedy | Eudora Jr. Cards |
2nd | James Wallace | Clay Center | |
3rd | Shaun Blocker | Chapman | |
4th | Grayson Hauk | St. Marys | |
5th | Colton Crable | Junction City | |
1st | 85 | Colton Parthemer | Frankfort |
2nd | Jonathan Brase | Wamego | |
3rd | Antonio Espinosa | Ottawa Jr. Cyclones | |
DQ | Cade Creed | Manhattan | |
1st | 90 | Tayvon Agnew-Nash | Manhattan |
2nd | Erik Lemon | Chapman | |
3rd | Isaiah Clark | Manhattan | |
4th | Alex Huaracha | St. Marys | |
1st | 95 | Creighton Butler | Marysville |
2nd | Dedric Frese | Council Grove | |
3rd | Kylar Schmitt | Vermillion Valley | |
4th | Calder McGivney | Abilene | |
1st | 100 | Matt Cruickshank | St. Marys |
2nd | Cauy Rokey | Sabetha | |
3rd | Nathan Altic | Ottawa Mat Masters | |
1st | 110 | Dawson Schaefer | Rossville |
2nd | Maverick Ohlde | Marysville | |
3rd | Knowee Potts | Ogden Outlaws | |
4th | Brenden Sicard | Junction City | |
1st | 120-130 | Karli Johnson | Rossville |
2nd | Mason Colson | Vermillion Valley | |
3rd | Vincent Lara | Vermillion Valley | |
1st | 150 | Zachary Krohn | Manhattan |
2nd | William Kalivoda | Clay Center | |
3rd | Keesis Potts | Ogden Outlaws | |
12 and Under | |||
1st | 68-72 | Tanner McGivney | Abilene |
2nd | Lane Teeter | St. Marys | |
3rd | Kayla Thomas | Rock Creek | |
1st | 76-80 | Gage Matlock | SEK Jr. Comets |
2nd | Monti Enriquez | Eudora Jr. Cards | |
3rd | Dylan Bloom | Wamego | |
4th | Caleb Maynard | Frankfort | |
5th | Justin Skeen | Marysville | |
1st | 84-88 | Joey Gray | Mill Valley |
2nd | Dalton Juenemann | Manhattan | |
3rd | Kilee Johnston | Junction City | |
4th | Peter Core | St. Marys | |
1st | 88 | Brock Hazelton | Chase Co. |
2nd | Thomas Kraus | Manhattan | |
3rd | Tucker Gehrt | Rock Creek | |
1st | 92 | Travis Davis | Eudora Jr. Cards |
2nd | Skyler Ballman | Marysville | |
3rd | Elijah Darey | Wamego | |
4th | Conner Barlow | Abilene | |
1st | 92 | Noah Kennedy | Eudora Jr. Cards |
2nd | Brandon Merriman | Vermillion Valley | |
3rd | Griffin Loder | Ottawa Mat Masters | |
4th | Levi Sharp | Chase Co. | |
1st | 96 | Matt Whitehead | St. Marys |
2nd | Sheldon Parthemer | Frankfort | |
3rd | Chris Truesdale | Clay Center | |
4th | Jacob Sharp | Chase Co. | |
1st | 100-110 | Christian Roduner | Rossville |
2nd | Taegan Schoenfeld | St. Marys | |
3rd | Isaac Hormel | Junction City | |
1st | 115 | Jacob Mintzmyer | Marysville |
2nd | Cameron Krohn | Manhattan | |
3rd | Sean Pilger | Junction City | |
1st | 120 | Austin Jones | Burlingame |
2nd | AJ Burenheide | Rock Creek | |
3rd | Quentin Lara | Vermillion Valley | |
1st | 130 | Ronny Lee Hester | Ogden Outlaws |
2nd | Timmy Williams | Silver Lake | |
3rd | Chase Hartman | Council Grove | |
4th | Brennan Bard | Rock Creek | |
1st | 140 | Dylan Campbell | Wamego |
2nd | Brendan Rokey | Sabetha | |
3rd | Austin Masters | Mission Valley | |
4th | Eric Boudreaux | Manhattan | |
1st | 150 | Tristin Detimore | Marysville |
2nd | Jacob Stryker | Marysville | |
1st | 175 Up | Tanner Luangsaysana | Mill Valley |
2nd | Nick Ackerman | Marysville | |
3rd | NomKiWash Potts | Ogden Outlaws | |
14 and Under | |||
1st | 85-90 | Michael Aldrich | KCWC |
2nd | Aaron Hieb | Mill Valley | |
3rd | Chase Depew | Hutchinson | |
1st | 100-110 | Tommy Truesdale | Clay Center |
2nd | Riley Miller | Rossville | |
3rd | Hunter Marshall | St. Marys | |
4th | Hunter Cragg | Wamego | |
1st | 120-125 | Kurtis Rich | Manhattan |
2nd | Isaiah Adams | Junction City | |
3rd | Andrew Rome | Eudora Jr. Cards | |
1st | 130-135 | Garrett Miller | St. Marys |
2nd | Storm Johnson | Rossville | |
3rd | Buzzy Johnson | Rossville | |
4th | Rebecca Johnson | Clay Center | |
1st | 150-155 | Brandon Davis | Eudora Jr. Cards |
2nd | Gustavo Almaguer | Junction City | |
1st | 165-170 | Joshua Brazzle | Wamego |
2nd | Shad Hancock | Junction City | |
3rd | Romie Hurla | Rossville | |
4th | Bob Hester | Ogden Outlaws |