Midget - Greco Roman (born 1992-93) |
50 lbs. |
|
1st |
Robert Rhea, Wichita East |
55 lbs. |
|
1st |
Aaron Engels, WHY |
2nd |
Brent Koehn, East KS |
60 lbs. |
|
1st |
Dapper Deshazer,South Central KS |
2nd |
Tyler Engels, WHY |
3rd |
Tyler Kimple, WHY |
65 lbs. |
|
1st |
Brandon Charbonneau, Clay Co. |
70 lbs. |
|
1st |
Dylan Penka, KS Extreme |
2nd |
Danny Gates, Central KS |
75 lbs. |
|
1st |
Cameron Shutt, Central KS |
2nd |
Cody Shavlik, South Central KS |
3rd |
Parker Madl, East KS |
4th |
Brandon Jasper, Wichita East |
87 lbs. |
|
1st |
Boomer Mays, Lawrence |
2nd |
Chris Strimple, Sunflower Gold |
103 lbs. |
|
1st |
Tyler Tesar, Iron Mountain |
|
Midget - Freestyle (born 1992-93) |
50 lbs. |
|
1st |
Robert Rhea, Wichita East |
2nd |
Timothy Prescott, McPherson |
55 lbs. |
|
1st |
Aaron Engels, WHY |
2nd |
Brent Koehn, East KS |
60 lbs. |
|
1st |
Dapper Deshazer,South Central KS |
2nd |
Tyler Engels, WHY |
3rd |
Tyler Kimple, WHY |
65 lbs. |
|
1st |
Brandon Charbonneau, Clay Co. |
70 lbs. |
|
1st |
Dylan Penka, KS Extreme |
2nd |
Danny Gates, Central KS |
75 lbs. |
|
1st |
Cody Shavlik, South Central KS |
2nd |
Cameron Shutt, Central KS |
3rd |
Parker Madl, East KS |
4th |
Brandon Jasper, Wichita East |
80 lbs. |
|
1st |
Chris Strimple, Sunflower Gold |
87 lbs. |
|
1st |
Boomer Mays, Lawrence |
103 lbs. |
|
1st |
Tyler Tesar, Iron Mountain |
|
Novice - Greco Roman (born 1990-91) |
60 lbs. |
|
1st |
Clayton Birkle, South Central KS |
2nd |
Westin Shay, Paola |
3rd |
Chaz Lawrence, Paola |
4th |
Kenneth Ornelas, Legends of Gold |
65 lbs. |
|
1st |
Sharky Slyter, Paola |
70 lbs. |
|
1st |
Collin Hase, Sunflower Gold |
2nd |
Cody Pack, Legends of Gold |
3rd |
Nick McGee, Clay County |
75 lbs. |
|
1st |
Cole Zoglman, Central KS |
2nd |
Kalem Bennett, Sunflower Gold |
3rd |
Casey Jasper, Wichita East |
80 lbs. |
|
1st |
Tyler Koehn, East KS |
85 lbs. |
|
1st |
Jon Woodbridge, Salina |
2nd |
Russell Naylor, East KS |
3rd |
Nick Flynn, Lansing Slammers |
4th |
Alan Callahan, Baldwin |
90 lbs. |
|
1st |
John Kimple, WHY |
95 lbs. |
|
1st |
Samual Thoman, Central KS |
100 lbs. |
|
1st |
William Bird, East KS |
112 lbs. |
|
1st |
Romero Cotton, South Central KS |
120 lbs. |
|
1st |
Cody Jasper, Wichita East |
140 lbs. |
|
1st |
Atticus Disney, South Central KS |
2nd |
Michael Patenaude, Clay County |
|
Novice - Freestyle (born 1990-91) |
60 lbs. |
|
1st |
Chaz Lawrence, Paola |
2nd |
Clayton Birkle, South Central |
3rd |
Westin Shay, Paola |
4th |
Kenneth Ornelas, Legends of Gold |
65 lbs. |
|
1st |
Sharky Slyter, Paola |
70 lbs. |
|
1st |
Collin Hase, Sunflower Gold |
2nd |
Cody Pack, Legends of Gold |
3rd |
Dakota Thornton, Team Tango |
75 lbs. |
|
1st |
Cole Zoglman, Central KS |
2nd |
Kalem Bennett, Sunflower Gold |
3rd |
Austen Thornton, Team Tango |
4th |
Casey Jasper, Wichita East |
80 lbs. |
|
1st |
Tyler Koehn, East KS |
2nd |
Ryan Weaver, Trailhands |
85 lbs. |
|
1st |
Russell Naylor, East KS |
2nd |
C.J. Napier, Columbus |
3rd |
Alan Callahan, Baldwin |
4th |
Jon Woodbridge, Salina |
90 lbs. |
|
1st |
Steven Miller, Team Tango |
2nd |
John Kimple, WHY |
95 lbs. |
|
1st |
Samual Thoman, Central KS |
2nd |
Adam Johnston, Columbus |
100 lbs. |
|
1st |
Chris Montgomery, McConnell |
2nd |
William Bird, Wichita East |
112 lbs. |
|
1st |
Romero Cotton, South Central KS |
120 lbs. |
|
1st |
Cody Jasper, Wichita East |
140 lbs. |
|
1st |
Atticus Disney, South Central KS |
2nd |
Michael Patenaude, Clay County |
|
Schoolboy - Greco Roman (born 1988-89) |
80 lbs. |
|
1st |
Donny Altman, South Central KS |
2nd |
Aaron Ely, Lansing |
3rd |
Derick Drabek, Olathe East |
85 lbs. |
|
1st |
Cody Nelson, Augusta |
2nd |
Andre Jones, Sunflower Gold |
3rd |
Robert McDonald, Hays |
90 lbs. |
|
1st |
Brent Fisher, Central KS |
2nd |
Nick Shumate, East KS |
3rd |
Lorenzo Mundy, Trailhands |
95 lbs. |
|
1st |
Blake Fisher, Central KS |
2nd |
Jared Birkle, South Central KS |
3rd |
Matt Noblet, Paola |
100 lbs. |
|
1st |
Larry Perez, Sunflower Gold |
2nd |
Tyler Madl, East KS |
3rd |
Nick Strimple, Sunflower Gold |
105 lbs. |
|
1st |
Dallas Nelson, Team Lightning |
110 lbs. |
|
1st |
Kevin Callahan, Baldwin |
2nd |
Mitchell Arnold, Wichita East |
3rd |
Hunter Madl, East KS |
120 lbs. |
|
1st |
Gabe Mason, Baldwin |
125 lbs. |
|
1st |
Aldon Isenberg, Iron Mountain |
140 lbs. |
|
1st |
Kalen Siebert, Lawrence Coyotes |
160 lbs. |
|
1st |
Gabe Smull, St. Francis |
2nd |
Jarrett Edison, WHY |
3rd |
Elijah Madison, Junction City |
166-196 lbs. |
|
1st |
Jesse Hardy, Sunflower Gold |
2nd |
Jeren Scheer, WHY |
210-240 lbs. |
|
1st |
Trent Hutton, South Central KS |
|
Schoolboy - Freestyle (born 1988-89) |
80 lbs. |
|
1st |
Donny Altman, South Central KS |
2nd |
Aaron Ely, Lansing |
3rd |
Anthony Livengood, East KS |
4th |
Derrick Drabek, Olathe East |
85 lbs. |
|
1st |
Chet Mercer, Columbus |
2nd |
Cody Nelson, Augusta |
3rd |
Robert McDonald, Hays |
4th |
Andre Jones, Sunflower Gold |
90 lbs. |
|
1st |
Nick Shumate, East KS |
2nd |
Brett Bahe, Goodland |
3rd |
Lorenzo Mundy, Trailhands |
4th |
Derek Koehn, East KS |
95 lbs. |
|
1st |
Blake Fisher, Central KS |
2nd |
Jared Birkle, South Central KS |
3rd |
Matt Noblet, Paola |
4th |
Brian Sullivan, East KS |
100 lbs. |
|
1st |
Larry Perez, Sunflower Gold |
2nd |
Tyler Madl, East KS |
3rd |
Nick Strimple, Sunflower Gold |
105 lbs. |
|
1st |
Kenneth Livengood, East KS |
2nd |
Chris Lewis, Team Tango |
3rd |
Dallas Nelson, Team Lightning |
110 lbs. |
|
1st |
Kevin Callahan, Baldwin |
2nd |
Mitchell Arnold, Wichita East |
3rd |
Hunter Madl, East KS |
120 lbs. |
|
1st |
Gabe Mason, Baldwin |
125 lbs. |
|
1st |
Aldon Isenberg, Iron Mountain |
140 lbs. |
|
1st |
Kalen Siebert, Lawrence Coyotes |
160 lbs. |
|
1st |
Jesse Hardy, Sunflower Gold |
2nd |
Jeren Scheer, WHY |
160+ lbs. |
|
1st |
Elijah Madison, Junction City |
2nd |
Jarrett Edison, WHY |
160++ lbs. |
|
1st |
Trent Hutton, South Central KS |
|
Cadet - Greco Roman (born 1986-87) |
98 lbs. |
|
1st |
Tristen Deshazer,South Central KS |
2nd |
Aaron Bingham, Team Tango |
105 lbs. |
|
1st |
Tim Elliott, Central KS |
2nd |
Calvin Tibbs, Sunflower Gold |
3rd |
Zack Daniel, South Central KS |
4th |
Trey Greenleaf, South Central KS |
112 lbs. |
|
1st |
Jake Kreigbaum, Junction City |
2nd |
Daniel Elsrode, East KS |
3rd |
Tyler Baker, Hoxie |
4th |
Joe Bonner, Baldwin |
119 lbs. |
|
1st |
Josh Baldridge, Central KS |
2nd |
Blayze Bahe, Goodland |
3rd |
Ryker Carter, KS Extreme |
4th |
Simon Orozco, Ellsworth |
125 lbs. |
|
1st |
Joseph Cornejo, Central KS |
2nd |
Sam Hinton, Baldwin |
3rd |
Ryan McKoon, Paola |
135 lbs. |
|
1st |
Jake Ashpole, Valley Center |
2nd |
Brady Lamar, Silver Lake |
3rd |
Kyle Earhart, Augusta |
4th |
Dara Walker, Central KS |
140 lbs. |
|
1st |
Danny Grater, Clay County |
2nd |
Max Connelly, Trailhands |
3rd |
Sequoya Hill, Valley Center |
4th |
Scott Goldsby, Norton |
145 lbs. |
|
1st |
Nathan Miller, Sunflower Gold |
2nd |
Chad Schmale, Trailhands |
3rd |
David Anderson, Central KS |
152 lbs. |
|
1st |
Justin Wiscombe, Trailhands |
2nd |
Ryan Sonderegger, East KS |
3rd |
Courtney Nightengale, KS Extreme |
160 lbs. |
|
1st |
Chris Kearn, Concordia |
2nd |
Matthew Jerousek, Gardner |
3rd |
Brett Shoffner, Lawrence Coyotes |
4th |
Blaine Edwards, Columbus |
189 lbs. |
|
1st |
Adam Monks, East KS |
2nd |
Mark Durant, WHY |
3rd |
Sean Lauer, Norton |
215 lbs. |
|
1st |
Jordan Bedore, Goodland |
2nd |
Shawn Akins, Lawrence Coyotes |
|
Cadet - Freestyle (born 1986-87) |
91 lbs. |
|
1st |
Kevin Henderson, Augusta |
98 lbs. |
|
1st |
Tristen Deshazer, South Central KS |
2nd |
Aaron Bingham, Team Tango |
3rd |
Christopher Schoenfeld, Team Tango |
105 lbs. |
|
1st |
Tim Elliott, Central KS |
2nd |
Tyler Adcock, Central KS |
3rd |
Calvin Tibbs, Sunflower Gold |
4th |
Aaron Ellison, Columbus |
112 lbs. |
|
1st |
Jake Kreigbaum, Junction City |
2nd |
Nick Nothern, Salina |
3rd |
Daniel Elsrode, East KS |
4th |
Jeb Woodford, Team Tango |
119 lbs. |
|
1st |
Josh Baldridge, Central KS |
2nd |
Simon Orozco, Ellsworth |
3rd |
Blayze Bahe, Goodland |
4th |
Alex Whittit, Central KS |
125 lbs. |
|
1st |
Joseph Cornejo, Central KS |
2nd |
Ryker Carter, Team Extreme |
3rd |
Cory Dreiling, Salina |
4th |
Sam Hinton, Baldwin |
130 lbs. |
|
1st |
Seth Farley, Hutchinson |
135 lbs. |
|
1st |
Luke Zouzas, Salina |
2nd |
Matt Gilliland, Hoxie |
3rd |
Jake Ashpole, Valley Center |
4th |
Brady Lamar, Silver Lake |
140 lbs. |
|
1st |
Danny Grater, Clay County |
2nd |
Neil Erisman, Peterman Pitbulls |
3rd |
Sequoya Hill, Valley Center |
4th |
Max Connelly, Trailhands |
145 lbs. |
|
1st |
Philip Craig, Hutchinson |
2nd |
Chad Schmale, Trailhands |
3rd |
Nathan Miller, Sunflower Gold |
4th |
David Anderson, Central KS |
152 lbs. |
|
1st |
Justin Wiscombe, Trailhands |
2nd |
Brian Simpson, Columbus |
3rd |
Ryan Sonderegger, East KS |
4th |
Courtney Nightengale, Team Extreme |
160 lbs. |
|
1st |
Brett Shoffner, Lawrence Coyotes |
2nd |
Chris Kearn, Concordia |
3rd |
Ryan Johnson, Team Tango |
4th |
Matthew Jerousek, Gardner |
171 lbs. |
|
1st |
Conor Fitzgerald, East KS |
2nd |
Justin Johnson, Team Tango |
3rd |
Jimmy Stewart, East KS |
4th |
Jacob Marrs, Clay County |
189 lbs. |
|
1st |
Adam Monks, East KS |
2nd |
Mark Durant, WHY |
3rd |
Sean Lauer, Norton |
4th |
Ryan Roe, Central KS |
215 lbs. |
|
1st |
Jordan Bedore, Goodland |
2nd |
Matt Cox, Team Tango |
2nd |
Shawn Akins, Lawrence Coyotes |
|
Junior - Greco Roman (grades 9-12) |
98 lbs. |
|
1st |
Andrew Carrillo, Parsons |
105 lbs. |
|
1st |
Tim Elliott, Central KS |
112 lbs. |
|
1st |
Tanner Gardner, Treehouse Athletic Club |
119 lbs. |
|
1st |
Matt Somers, East KS |
2nd |
Karl Brown, Central KS |
3rd |
Kyle Patton, Wellsville |
4th |
Luis Legarreta, Junction City |
125 lbs. |
|
1st |
Luke Metzler, Newton |
2nd |
Tyler McCormick, East KS |
3rd |
Daniel Prater, Pratt |
130 lbs. |
|
1st |
Cody Lambotte, Rossville |
2nd |
Ronald Prater, Pratt |
3rd |
Ryan Parks, SKL |
135 lbs. |
|
1st |
Tony Mock, Bad Boy |
2nd |
Josh Ferris, Tonganoxie |
3rd |
David Tindle, East KS |
140 lbs. |
|
1st |
Eric Leudke, Colby |
2nd |
James Annon, Norton |
3rd |
Nick Clayton, East KS |
4th |
Brett Fiene, Valley Center |
145 lbs. |
|
1st |
Matt Schippers, Hoxie |
2nd |
Randy Craig, Junction City |
3rd |
Danny Eakins, East KS |
152 lbs. |
|
1st |
Ross Taplin, Junction City |
2nd |
Kurt Schamberger, Hoxie |
3rd |
Spike Vardy, Ark City |
160 lbs. |
|
1st |
Gabe Conaghan, East KS |
2nd |
Thomas Rhodes,South Central KS |
3rd |
Jeremy Will, Salina |
4th |
D.J. Vortherms, Central KS |
171 lbs. |
|
1st |
Jonathan Walter, Team Tango |
2nd |
Aaron Pratt, East KS |
3rd |
Jordan Best, Sunflower Gold |
189 lbs. |
|
1st |
Jon Hausserman, Norton |
2nd |
Jason Butler, Junction City |
3rd |
Nick Akins, East KS |
215 lbs. |
|
1st |
Justin Stevens, East KS |
2nd |
Chuck Riddle, Tonganoxie |
3rd |
Seth Halford, Baldwin |
4th |
Ryan Croxton, EKL |
275 lbs. |
|
1st |
Sam Coffey, Baldwin |
|
Junior - Freestyle (grades 9-12) |
98 lbs. |
|
1st |
Andrew Carrillo, Parsons |
105 lbs. |
|
1st |
Tim Elliott, Central KS |
2nd |
Ross DeVoe, East KS |
112 lbs. |
|
1st |
Tanner Gardner, Treehouse Athletic Club |
119 lbs. |
|
1st |
Cody Garcia, Hutchinson |
2nd |
Karl Brown, Central KS |
3rd |
Kyle Patton, Wellsville |
4th |
Marcus Waters, Tonganoxie |
125 lbs. |
|
1st |
Tyler McCormick, East KS |
2nd |
Luke Metzler, Newton |
3rd |
Daniel Prater, Pratt |
130 lbs. |
|
1st |
Mike Wilderman, East KS |
2nd |
Nathan Deel, Baldwin |
3rd |
Ronald Prater, Pratt |
4th |
Cody Lambotte, Rossville |
135 lbs. |
|
1st |
Stewart Bogart, East KS |
2nd |
Tony Mock, Bad Boy |
3rd |
Jesse Cook, Sunflower Gold |
4th |
Josh Ferris, Tonganoxie |
140 lbs. |
|
1st |
Eric Leudke, Colby |
2nd |
Josh Pfannenstiel, Hays |
3rd |
James Annon, Norton |
4th |
Nick Clayton, East KS |
145 lbs. |
|
1st |
Matt Schippers, Hoxie |
2nd |
Josh Miller, Sunflower Gold |
3rd |
Randy Craig, Junction City |
152 lbs. |
|
1st |
Ross Taplin, Junction City |
2nd |
Josh Gentry, Rossville |
3rd |
Kurt Schamburger, Hoxie |
4th |
Kevin Ecker, East KS |
160 lbs. |
|
1st |
Gabe Conaghan, East KS |
2nd |
Brandon Buck, East KS |
3rd |
Thomas Rhodes III, South Central KS |
4th |
Jeremy Will, Salina |
171 lbs. |
|
1st |
Aaron Pratt, East KS |
2nd |
Nick McGovern, East KS |
3rd |
Matt Wintz, Central KS |
3rd |
Jordan Best, Sunflower Gold |
189 lbs. |
|
1st |
Justin Dyer, East KS |
2nd |
Jason Butler, Junction City |
3rd |
Kyle Hill, Team Tango |
4th |
Jon Hausserman, Norton |
215 lbs. |
|
1st |
Josh Carroll, East KS |
2nd |
Justin Stevens, East KS |
3rd |
Chris Jennings, Team Tango |
4th |
Seth Halford, Baldwin |
275 lbs. |
|
1st |
Adam Venegas, East KS |
2nd |
Zach Hemmerling, Hutchinson |
3rd |
Sam Coffey, Baldwin |