2004 State Freestyle/Greco-Roman Championships
Junction City, KS
June 5-6
GRECO-ROMAN RESULTS BANTAM DIVISION (born 1996-97) | ||
40 | 1st | Nick Reeb |
2nd | Boston Bramlage | |
50 | 1st | Hunter Roberts |
2nd | Nicholas Ornelas | |
55 | 1st | Brandon Bramlage |
60 | 1st | Dylan Eck |
65 | 1st | Tristan Speer |
2nd | Jarrett Woofter | |
75 | 1st | Nick Thomas |
GRECO-ROMAN RESULTS MIDGET DIVISION (born 1994-95) | ||
55 | 1st | Austin Hood |
2nd | Dustin Reed | |
3rd | Dylan Stroot | |
60 | 1st | Cullen Hood |
2nd | Timothy Prescott | |
3rd | Clint Rogers | |
65 | 1st | Bo Pursel |
2nd | Brent Koehn | |
3rd | Jake Wood | |
4th | Andrew Denning | |
70 | 1st | Aaron Seybold |
2nd | Dalton Rodd | |
3rd | Levi Eck | |
75 | 1st | Uylesses DeShazer |
2nd | Zakery Will | |
3rd | Gabrille Speer | |
80 | 1st | Gavin Grater |
2nd | Jared Johnson | |
87 | 1st | Skyler Hittle |
112 | 1st | Laine Herl |
2nd | T J Atkinson | |
GRECO-ROMAN RESULTS NOVICE DIVISION (born 1992-93) | ||
60 | 1st | Robert Rhea |
70 | 1st | Daniel DeShazer |
2nd | Taylor Moeder | |
3rd | Blaine Smith | |
75 | 1st | Colton Eck |
2nd | Zack Tenenbaum | |
3rd | Ryne Cokely | |
4th | Alex McBee | |
80 | 1st | Dylan Penka |
2nd | Logan Sincular | |
3rd | Brandon Charbonneau | |
85 | 1st | Parker Madl |
2nd | Torey Taylor | |
3rd | Koty Russell | |
4th | Spencer Blew | |
90 | 1st | Cody Shavlik |
2nd | Bryce Hood | |
95 | 1st | Max Hopkins |
2nd | Trevor Geislew | |
100 | 1st | Chris Strimple |
2nd | Tyler Baughman | |
3rd | Zane Perez | |
4th | Zef Sauceda | |
105 | 1st | Andy Jones |
120 | 1st | Gage Knudson |
2nd | Paul Starr | |
140 | 1st | Jordan Brown |
GRECO-ROMAN RESULTS SCHOOLBOY/GIRL DIVISION (born 1990-91) | ||
70 | 1st | Kenneth Ornelas lll |
75 | 1st | Sharky Slyter |
2nd | Jeff Vesta Jr. | |
3rd | Nathan Reed | |
80 | 1st | Colt Rogers |
2nd | Clayton Birkle | |
85 | 1st | Dennis Wood |
2nd | Austin Atwood | |
90 | 1st | Cole Zoglman |
2nd | Ryan Weaver | |
95 | 1st | Collin Hase |
2nd | Casey Jasper | |
100 | 1st | Nick Flynn |
2nd | Stepehn Santiago | |
3rd | Aaton Patton | |
105 | 1st | Zach Reeb |
110 | 1st | Kyle Detmer |
2nd | Marshall McCall | |
3rd | Wesley Wilson | |
115 | 1st | Jake Tanenbaum |
120 | 1st | Sam Thoman |
2nd | Adam Hermreck | |
3rd | Colby Crank | |
125 | 1st | C J Napier |
130 | 1st | Ryan Patterson |
2nd | Evan Johnson | |
3rd | Kyle Caylor | |
145 | 1st | Romero Cotton |
2nd | Sammy Sanders | |
3rd | Willie Eck | |
165 | 1st | Gage Deere |
205 | 1st | Michael Patenaude |
250 | 1st | Steve Anders |
GRECO-ROMAN RESULTS CADET DIVISION (born 1988-89) | ||
84 | 1st | Nathan Furches |
91 | 1st | Donny Altman |
2nd | Brandon Goodwin | |
3rd | Brandon Hopkins | |
98 | 1st | Aaron Ely |
2nd | Tyler Caldwell | |
105 | 1st | Nick Shumate |
2nd | Nick Peterson | |
3rd | Dante Nguyen | |
4th | Matthew Rein | |
112 | 1st | Larry Perez |
2nd | Tony Barer | |
3rd | Kyle Hudgins | |
119 | 1st | Brent Fisher |
2nd | Tyler Madl | |
3rd | Matt Noblet | |
4th | Derek Koehn | |
125 | 1st | Kevin Callahan |
2nd | Lorenzo Mundy | |
3rd | Russ Freeman | |
4th | Blake Fisher | |
130 | 1st | A J Stephens |
135 | 1st | Sean Flynn |
2nd | Aldon Isenberg | |
3rd | Scott Elliott | |
4th | Jon Prater | |
140 | 1st | Brett Shields |
145 | 1st | Peter Eck |
2nd | Zach Hentzen | |
3rd | Jordan Gienger | |
4th | Ben Adwell | |
152 | 1st | Nathan Thibault |
2nd | Matthew Bailes | |
3rd | Marvio Tischhauser | |
160 | 1st | Brandon Hatfield |
2nd | Ben Forsberg | |
3rd | Aaron Berscheidt | |
4th | Ben Miller | |
171 | 1st | Jarrett Edison |
2nd | Gabe Smull | |
3rd | Kyle Allen | |
4th | Josh Marrs | |
189 | 1st | Calvin Lee |
2nd | Calen Born | |
3rd | Spencer Popple | |
215 | 1st | Jesse Hardy |
2nd | Jared Bowyer | |
275 | 1st | Mark Starr |
2nd | Alex Thomas | |
3rd | Brennon Wilger | |
4th | Jason Berscheidt | |
GRECO-ROMAN RESULTS JUNIOR DIVISION (grades 9-12) | ||
105 | 1st | Tyler Cordts |
2nd | Zach Deaton | |
119 | 1st | Tim Elliott |
125 | 1st | Keaton Baker |
2nd | Nick Nothern | |
3rd | Cory Bloodgood | |
130 | 1st | Grant Baker |
2nd | Tristan DeShazer | |
3rd | Dylan Loyd | |
4th | Aaron Blasi | |
135 | 1st | Josh Baldridge |
2nd | Josh Peterson | |
3rd | Blayze Bahe | |
4th | Tyler Adcock | |
140 | 1st | Joseph Cornejo |
2nd | Grant Stafford | |
145 | 1st | Danny Grater |
2nd | Max Connelly | |
3rd | Matthew Matheson | |
152 | 1st | Patrick Keane |
2nd | Daniel Prater | |
3rd | Cameron Mitchell | |
160 | 1st | Ross Taplin |
2nd | Gabe Gienger | |
3rd | David Anderson | |
4th | Dara Walker | |
171 | 1st | Bryan Lauerstaff |
2nd | Mike Miller | |
3rd | Alex Manegro | |
4th | Trey Hilt | |
189 | 1st | Jordan Best |
2nd | Jacob Marrs | |
3rd | Patrick Moore | |
4th | Tyrel Plankenthorn | |
215 | 1st | Ryan Sponsel |
2nd | Sean Pietrzyk | |
3rd | Jason Butler | |
FREESTYLE RESULTS BANTAM DIVISION (born 1996-97) | ||
40 | 1st | Nich Reeb |
2nd | Boston Bramlage | |
50 | 1st | Hunter Roberts |
2nd | Tanner Madl | |
3rd | Lake Dean | |
4th | Nicholas Ornelas | |
55 | 1st | Brandon Bramlage |
60 | 1st | Dylan Eck |
65 | 1st | Tristan Speer |
2nd | Jarrett Woofter | |
FREESTYLE RESULTS MIDGET DIVISION (born 1994-95) | ||
55 | 1st | Austin Hood |
2nd | Bradley Perkins | |
3rd | Dustin Reed | |
4th | Dylan Stroot | |
60 | 1st | Cullen Hood |
2nd | Clint Rogers | |
3rd | Jared Suppes | |
4th | Timothy Prescott | |
65 | 1st | Bo Pursel |
2nd | Brent Koehn | |
3rd | Andrew Denning | |
4th | Andrew Beck | |
70 | 1st | Aaron Seybold |
2nd | Dalton Rodd | |
3rd | Levi Eck | |
75 | 1st | Uylesses DeShazer |
2nd | Gabrille Speer | |
80 | 1st | Zak Will |
2nd | Gavin Grater | |
3rd | Jared Johnson | |
87 | 1st | Skyler Hittle |
112 | 1st | Laine Herl |
2nd | T J Atkinson | |
FREESTYLE RESULTS NOVICE DIVISION (born 1992-93) | ||
60 | 1st | Robert Rhea |
70 | 1st | Taylor Moeder |
2nd | Daniel DeShazer | |
3rd | Blaine Smith | |
4th | Ben Thoman | |
75 | 1st | Colton Eck |
2nd | Ryne Cokeley | |
3rd | Tyler Crotinger | |
4th | Tyler Deal | |
80 | 1st | Dylan Penka |
2nd | Logan Singular | |
3rd | Drake Muncy | |
4th | Brandon Charbonneau | |
85 | 1st | Parker Madl |
2nd | Spencer Blew | |
3rd | Torey Taylor | |
4th | Chase Woofter | |
90 | 1st | Cody Shavlik |
2nd | Bryce Hood | |
95 | 1st | Max Hopkins |
2nd | Trever Geisler | |
100 | 1st | Chris Strimple |
2nd | Tyler Baughman | |
3rd | Zane Perez | |
4th | Zef Sauceda | |
105 | 1st | Andy Jones |
120 | 1st | Gage Knudson |
2nd | Paul Starr | |
FREESTYLE RESULTS SCHOOLBOY/GIRL DIVISION (born 1990-91) | ||
70 | 1st | Kenneth Ornelas lll |
75 | 1st | Sharky Slyter |
2nd | Jeff Vesta Jr. | |
3rd | Nathan Reed | |
80 | 1st | Colt Rogers |
85 | 1st | Dennis Wood |
2nd | Austin Atwood | |
90 | 1st | Cole Zoglman |
2nd | Ryan Weaver | |
95 | 1st | Collin Hase |
2nd | Casey Jasper | |
100 | 1st | Nick Flynn |
2nd | Stephen Santiago | |
3rd | Aaron Patton | |
110 | 1st | Zach Reeb |
2nd | Kyle Detmer | |
3rd | Marshall McCall | |
4th | Wesley Wilson | |
120 | 1st | Samuel Thoman |
2nd | Jake Tanenbaum | |
3rd | Buzz Hermreck | |
4th | Colby Crank | |
130 | 1st | C J Napier |
2nd | Jordan Brown | |
3rd | Ryan Patterson | |
4th | Evan Johnson | |
145 | 1st | Romero Cotton |
2nd | Lucas Hicks | |
3rd | Willie Eck | |
4th | Sammy Sanders | |
165 | 1st | Gage Deere |
205 | 1st | Michael Patenaude |
250 | 1st | Steve Anders |
FREESTYLE RESULTS CADET DIVISION (born 1988-89) | ||
84 | 1st | Nathan Furches |
91 | 1st | Donny Altman |
2nd | Brandon Goodwin | |
3rd | Brandon Hopkins | |
98 | 1st | Aaron Ely |
2nd | Tyler Caldwell | |
105 | 1st | Nick Shumate |
2nd | Nick Peterson | |
3rd | Matthew Rein | |
4th | Dante Nouyea | |
112 | 1st | Larry Perez |
2nd | Toney Bauer | |
3rd | Paul Hansen | |
4th | Philip Witt | |
119 | 1st | Brent Fisher |
2nd | Jonathan Baumfalk | |
3rd | Derek Koehn | |
4th | Trevor Richar | |
125 | 1st | Russ Freeman |
2nd | Blake Fisher | |
3rd | Lorenzo Mundy | |
4th | Kevin Callahan | |
130 | 1st | A J Stephens |
2nd | Jordan Edison | |
135 | 1st | Scott Elliott |
2nd | Hunter Madl | |
3rd | Sean Flynn | |
4th | Jon Prater | |
140 | 1st | Bradley Esterl |
2nd | Bret Schields | |
145 | 1st | Peter Eck |
2nd | Zach Hentzen | |
3rd | Jordan Geinger | |
4th | Ben Adwell | |
152 | 1st | Matthew Bailes |
2nd | Marvio Tischhauser | |
3rd | Cody Hazard | |
4th | Dylon Jennl | |
160 | 1st | Cody Lang |
2nd | Brandon Hatfield | |
3rd | Ben Forsberg | |
171 | 1st | Jarrett Edison |
2nd | Kyle Allen | |
3rd | Gabe Smull | |
4th | Matthew McGinty | |
189 | 1st | Calen Born |
2nd | Calvin Anthony Lee Jr. | |
3rd | Spencer Popple | |
215 | 1st | Jesse Hardy |
2nd | Jared Bowyer | |
275 | 1st | Mark Starr |
2nd | Bremom Wilger | |
3rd | Alex Thomas | |
4th | Jason Berscheidt | |
FREESTYLE RESULTS CADET GIRLS DIVISION (born 1988-89) | ||
1st | Emma Mercer | |
2nd | Tiffany Wolfe | |
FREESTYLE RESULTS JUNIOR DIVISION (grades 9-12) | ||
105 | 1st | Zach Deaton |
125 | 1st | Keaton Baker |
2nd | Nick Nothern | |
3rd | Tim Elliott | |
4th | Isaac Wall | |
130 | 1st | Tristen DeShazer |
2nd | Jeb Woodford | |
3rd | Grant Baker | |
4th | Dylan Loyd | |
135 | 1st | Josh Baldridge |
2nd | Blayze Bahe | |
3rd | Daniel Elsrode | |
4th | Tyler Adcock | |
140 | 1st | Joseph Corenjo |
2nd | Grant Stafford | |
145 | 1st | Danny Grater |
2nd | Matthew Matheson | |
3rd | Matt Brown | |
152 | 1st | Neil Erisman |
2nd | Daniel Prater | |
3rd | Patrick Meane | |
160 | 1st | Ross Taplin |
2nd | David Anderson | |
3rd | Spencer Burns | |
4th | Blake Saint | |
171 | 1st | Justin Wiscombe |
2nd | Cole Caylor | |
3rd | Alex Monegro | |
4th | Curtis Chenoweth | |
189 | 1st | Neil Cisper |
2nd | Patrick Moore | |
3rd | Jacob Marrs | |
4th | Tyrel Plankenhorn | |
215 | 1st | Ryan Sponsel |
2nd | Sean Pietrzyk | |
3rd | Jason Butler | |
275 | 1st | Ethan Leroy |