Wrestling Talk Forums supported
USA Wrestling-Kansas KWCA Wrestling Talk Forums supported & maintained by USA Wrestling-Kansas USAW USA Wrestling-Kansas 
Previous Thread
Next Thread
Print Thread
Page 2 of 2 1 2
Re: NCAA Division II Brackets [Re: J Murdock] #216739 03/09/13 04:10 PM
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
C
Chief Renegade Offline
Member
Offline
Member
C
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
Mat 1. Up in 3.


Eric Johnson


Acts 4:12


Re: NCAA Division II Brackets [Re: Chief Renegade] #216740 03/09/13 04:17 PM
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
C
Chief Renegade Offline
Member
Offline
Member
C
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
Matt Baker up in 3 on Mat 2!

Lancer Proud!


Eric Johnson


Acts 4:12


Re: NCAA Division II Brackets [Re: Chief Renegade] #216741 03/09/13 04:59 PM
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
C
Chief Renegade Offline
Member
Offline
Member
C
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
Matt Baker v Romero Cotton in the finals!!!


Eric Johnson


Acts 4:12


Re: NCAA Division II Brackets [Re: Chief Renegade] #216742 03/09/13 05:06 PM
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
C
Chief Renegade Offline
Member
Offline
Member
C
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
125 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Gerald Huff of Adams State
2nd Place - Jesse Hillhouse of Colorado State University - Pueblo
6th Place - Alex Johns of University of Indianapolis
6th Place - Garrett Evans of Ouachita Baptist University
6th Place - Jeffrey Vesta of Newberry College
6th Place - Skylor Davis of Simon Fraser University
8th Place - Willie Bohince of Mercyhurst University
8th Place - Matthew Turek of Gannon University
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
This match has not been wrestled yet.
5th Place Match
This match has not been wrestled yet.
7th Place Match
This match has not been wrestled yet.

133 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Daniel Deshazer of Nebraska-Kearney
2nd Place - Andrew Pokorny of St. Cloud State
6th Place - Alphonso Vruno of Minnesota State Mankato
6th Place - Casy Rowell of Central Oklahoma
6th Place - Marty Carlson of Notre Dame College
6th Place - Michael Labry of Ashland University
8th Place - Perry Mcafee of Chadron State
8th Place - Justin Reinsma of Southwest Minnesota State
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
This match has not been wrestled yet.
5th Place Match
This match has not been wrestled yet.
7th Place Match
This match has not been wrestled yet.

141 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Naveed Bagheri of San Francisco State
2nd Place - Ryan Fillingame of Adams State
6th Place - Maurice Miller of Notre Dame College
6th Place - Brock Coutu of Nebraska-Kearney
6th Place - Matt Nelson of St. Cloud State
6th Place - Michael Hamel of Grand Canyon University
8th Place - Daniel Ownbey of North Carolina-Pembroke
8th Place - Dave Cawley of University of Pittsburgh, Johnstown
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
This match has not been wrestled yet.
5th Place Match
This match has not been wrestled yet.
7th Place Match
This match has not been wrestled yet.

149 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Raufeon Stots of Nebraska-Kearney
2nd Place - Jacobd. Horn of St. Cloud State
6th Place - Deral Brown of Newberry College
6th Place - Jordan Basks of Central Oklahoma
6th Place - James Martinez of Colorado Mesa University
6th Place - Ryan Maus of Truman State University
8th Place - John Hagerty of Maryville University of St. Louis
8th Place - Cameryn Brady of University of Indianapolis
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
This match has not been wrestled yet.
5th Place Match
This match has not been wrestled yet.
7th Place Match
This match has not been wrestled yet.

157 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Cory Dauphin of Central Oklahoma
2nd Place - Zach Vargo of Lake Erie College
6th Place - Chase White of Nebraska-Kearney
6th Place - Clint Poster of St. Cloud State
6th Place - Bryce Lumzy of Upper Iowa University
6th Place - Jeffrey Pelton of Notre Dame College
8th Place - John Crowley of Colorado School of Mines
8th Place - Dillon Bera of Wisconsin-Parkside
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
This match has not been wrestled yet.
5th Place Match
This match has not been wrestled yet.
7th Place Match
This match has not been wrestled yet.

165 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Joey Davis of Notre Dame College
2nd Place - Chase Nelson of Nebraska-Kearney
6th Place - Blake Ridenour of Newberry College
6th Place - Chris Watson of Central Oklahoma
6th Place - Cody Quinn of Minnesota State Mankato
6th Place - Isaiah Jimenez of San Francisco State
8th Place - Justin Samora of Adams State
8th Place - Gabe Fogarty of St. Cloud State
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
This match has not been wrestled yet.
5th Place Match
This match has not been wrestled yet.
7th Place Match
This match has not been wrestled yet.

174 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Blake Sorensen of Upper Iowa University
2nd Place - Eric Burgey of Notre Dame College
6th Place - Brendan Mckeown of East Stroudsburg Univ. Of Pennsylvania
6th Place - Elliot Copeland of Western State Colorado University
6th Place - Mike Williams of North Carolina-Pembroke
6th Place - Patrick Martinez of Nebraska-Kearney
8th Place - Kelly Henderson of Central Oklahoma
8th Place - Ray Hall of Colorado State University - Pueblo
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
This match has not been wrestled yet.
5th Place Match
This match has not been wrestled yet.
7th Place Match
This match has not been wrestled yet.

184 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Shamus O`grady of St. Cloud State
2nd Place - Dallas Smith of Ouachita Baptist University
6th Place - Travis Mckillop of University of Pittsburgh, Johnstown
6th Place - Jordan Debus of Chadron State
6th Place - Mitch Schultz of Upper Iowa University
6th Place - Adam Walters of University of Findlay
8th Place - Zack Zelcs of Gannon University
8th Place - Nick Peterson of Colorado Mesa University
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
This match has not been wrestled yet.
5th Place Match
This match has not been wrestled yet.
7th Place Match
This match has not been wrestled yet.

197 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Romero Cotton of Nebraska-Kearney
2nd Place - Matthew Baker of Maryville University of St. Louis
6th Place - Brandonn Johnson of Notre Dame College
6th Place - Jayd Docken of Augustana College (SD)
6th Place - Carl Broghammer of Upper Iowa University
6th Place - Davion Willis of Wisconsin-Parkside
8th Place - Joe Grisko of Newberry College
8th Place - Joseph Brandt of Ashland University
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
This match has not been wrestled yet.
5th Place Match
This match has not been wrestled yet.
7th Place Match
This match has not been wrestled yet.


Eric Johnson


Acts 4:12


Re: NCAA Division II Brackets [Re: Chief Renegade] #216745 03/09/13 08:25 PM
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
C
Chief Renegade Offline
Member
Offline
Member
C
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
Team Scores
1. Nebraska-Kearney 101.0
2. St. Cloud State 100.0
3. Notre Dame College 94.5
4. Central Oklahoma 69.0
5. Upper Iowa University 49.0
6. Newberry College 43.5
7. Adams State 40.5
8. Minnesota State Mankato 35.5
9. Grand Canyon University 27.5
10. Ouachita Baptist University 26.0
11. San Francisco State 24.0
12. Maryville University of St. Louis 23.0
13. Colorado State University - Pueblo 21.0
13. University of Pittsburgh, Johnstown 21.0
15. Ashland University 19.5
15. University of Findlay 19.5
17. Lake Erie College 19.0
17. Wisconsin-Parkside 19.0
19. University of Indianapolis 18.0
20. North Carolina-Pembroke 17.0
20. Western State Colorado University 17.0
22. Colorado Mesa University 16.5
22. Truman State University 16.5
24. Kutztown Univ. Of Pennsylvania 16.0
25. Northern State 15.5
25. Simon Fraser University 15.5
27. Chadron State 12.5
28. Southwest Minnesota State 11.5
29. Gannon University 10.5
29. Mercyhurst University 10.5
31. Augustana College (SD) 9.5
32. East Stroudsburg Univ. Of Pennsylvania 9.0
33. Tiffin University 8.0
34. Colorado School of Mines 6.0
35. Seton Hill University 3.5
36. West Liberty University 2.5
37. Shippensburg Univ. Of Pennsylvania 2.0
37. University of Mary 2.0
39. Anderson University 1.0
39. Fort Hays State 1.0
41. Central Missouri 0.0
41. Limestone College 0.0
41. Minnesota State Moorhead 0.0
41. New Mexico Highlands 0.0
41. Ohio Valley University 0.0


Eric Johnson


Acts 4:12


Re: NCAA Division II Brackets [Re: Chief Renegade] #216746 03/09/13 08:35 PM
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
C
Chief Renegade Offline
Member
Offline
Member
C
Joined: Nov 2003
Posts: 10,314
Team Scores
1. Nebraska-Kearney 101.0
2. St. Cloud State 100.0
3. Notre Dame College 94.5
4. Central Oklahoma 69.0
5. Upper Iowa University 49.0
6. Newberry College 43.5
7. Adams State 40.5
8. Minnesota State Mankato 35.5
9. Grand Canyon University 27.5
10. Ouachita Baptist University 26.0
11. San Francisco State 24.0
12. Maryville University of St. Louis 23.0
13. Colorado State University - Pueblo 21.0
13. University of Pittsburgh, Johnstown 21.0
15. Ashland University 19.5
15. University of Findlay 19.5
17. Lake Erie College 19.0
17. Wisconsin-Parkside 19.0
19. University of Indianapolis 18.0
20. North Carolina-Pembroke 17.0
20. Western State Colorado University 17.0
22. Colorado Mesa University 16.5
22. Truman State University 16.5
24. Kutztown Univ. Of Pennsylvania 16.0
25. Northern State 15.5
25. Simon Fraser University 15.5
27. Chadron State 12.5
28. Southwest Minnesota State 11.5
29. Gannon University 10.5
29. Mercyhurst University 10.5
31. Augustana College (SD) 9.5
32. East Stroudsburg Univ. Of Pennsylvania 9.0
33. Tiffin University 8.0
34. Colorado School of Mines 6.0
35. Seton Hill University 3.5
36. West Liberty University 2.5
37. Shippensburg Univ. Of Pennsylvania 2.0
37. University of Mary 2.0
39. Anderson University 1.0
39. Fort Hays State 1.0
41. Central Missouri 0.0
41. Limestone College 0.0
41. Minnesota State Moorhead 0.0
41. New Mexico Highlands 0.0
41. Ohio Valley University 0.0


Eric Johnson


Acts 4:12


Re: NCAA Division II Brackets [Re: Chief Renegade] #216747 03/09/13 08:36 PM
Joined: May 2008
Posts: 184
K
klintdeere Offline
Member
Offline
Member
K
Joined: May 2008
Posts: 184
GOTTA LOVE THE COTTON BAKER MATCH UP....GREAT YOUNG MEN...absolutely NO LOSER in this match...Good Luck guys

Re: NCAA Division II Brackets [Re: klintdeere] #216749 03/09/13 08:55 PM
Joined: Dec 2006
Posts: 1,261
Ricky Bobby Offline
Member
Offline
Member
Joined: Dec 2006
Posts: 1,261
125 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Gerald Huff of Adams State
2nd Place - Jesse Hillhouse of Colorado State University - Pueblo
3rd Place - Skylor Davis of Simon Fraser University
4th Place - Jeffrey Vesta of Newberry College
5th Place - Alex Johns of University of Indianapolis
6th Place - Garrett Evans of Ouachita Baptist University
7th Place - Willie Bohince of Mercyhurst University
8th Place - Matthew Turek of Gannon University
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Skylor Davis (Simon Fraser University) 24-5, Jr. over Jeffrey Vesta (Newberry College) 37-9, RS Jr. (Dec 10-4).
5th Place Match
Alex Johns (University of Indianapolis) 30-5, RS Jr. over Garrett Evans (Ouachita Baptist University) 22-7, Fr. (Dec 6-3).
7th Place Match
Willie Bohince (Mercyhurst University) 34-7, Fr. over Matthew Turek (Gannon University) 29-10, RS So. (Maj 8-0).

133 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Daniel Deshazer of Nebraska-Kearney
2nd Place - Andrew Pokorny of St. Cloud State
3rd Place - Alphonso Vruno of Minnesota State Mankato
4th Place - Michael Labry of Ashland University
5th Place - Casy Rowell of Central Oklahoma
6th Place - Marty Carlson of Notre Dame College
7th Place - Justin Reinsma of Southwest Minnesota State
8th Place - Perry Mcafee of Chadron State
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Alphonso Vruno (Minnesota State Mankato) 37-8, Fr. over Michael Labry (Ashland University) 35-4, Fr. (Dec 2-1).
5th Place Match
Casy Rowell (Central Oklahoma) 36-5, RS Jr. over Marty Carlson (Notre Dame College) 19-13, Jr. (TF 16-1).
7th Place Match
Justin Reinsma (Southwest Minnesota State) 28-9, RS Jr. over Perry Mcafee (Chadron State) 16-11, RS Sr. (Dec 6-4).

141 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Naveed Bagheri of San Francisco State
2nd Place - Ryan Fillingame of Adams State
3rd Place - Brock Coutu of Nebraska-Kearney
4th Place - Maurice Miller of Notre Dame College
5th Place - Matt Nelson of St. Cloud State
6th Place - Michael Hamel of Grand Canyon University
7th Place - Dave Cawley of University of Pittsburgh, Johnstown
8th Place - Daniel Ownbey of North Carolina-Pembroke
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Brock Coutu (Nebraska-Kearney) 17-9, RS Jr. over Maurice Miller (Notre Dame College) 31-6, RS Fr. (Dec 8-6).
5th Place Match
Matt Nelson (St. Cloud State) 22-9, RS Fr. over Michael Hamel (Grand Canyon University) 15-6, RS So. (Maj 10-2).
7th Place Match
Dave Cawley (University of Pittsburgh, Johnstown) 24-7, RS Jr. over Daniel Ownbey (North Carolina-Pembroke) 37-3, So. (Dec 1-0).

149 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Raufeon Stots of Nebraska-Kearney
2nd Place - Jacobd. Horn of St. Cloud State
3rd Place - Ryan Maus of Truman State University
4th Place - Deral Brown of Newberry College
5th Place - Jordan Basks of Central Oklahoma
6th Place - James Martinez of Colorado Mesa University
7th Place - Cameryn Brady of University of Indianapolis
8th Place - John Hagerty of Maryville University of St. Louis
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Ryan Maus (Truman State University) 27-11, Fr. over Deral Brown (Newberry College) 40-7, RS Jr. (Pin 4:22).
5th Place Match
Jordan Basks (Central Oklahoma) 31-6, Jr. over James Martinez (Colorado Mesa University) 17-6, RS Fr. (Maj 9-1).
7th Place Match
Cameryn Brady (University of Indianapolis) 20-5, Jr. over John Hagerty (Maryville University of St. Louis) 42-11, So. (Dec 7-5).

157 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Cory Dauphin of Central Oklahoma
2nd Place - Zach Vargo of Lake Erie College
3rd Place - Jeffrey Pelton of Notre Dame College
4th Place - Clint Poster of St. Cloud State
5th Place - Chase White of Nebraska-Kearney
6th Place - Bryce Lumzy of Upper Iowa University
7th Place - Dillon Bera of Wisconsin-Parkside
8th Place - John Crowley of Colorado School of Mines
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Jeffrey Pelton (Notre Dame College) 20-4, RS Fr. over Clint Poster (St. Cloud State) 35-5, RS Fr. (Dec 8-3).
5th Place Match
Chase White (Nebraska-Kearney) 32-12, RS Fr. over Bryce Lumzy (Upper Iowa University) 33-14, RS Jr. (Dec 3-2).
7th Place Match
Dillon Bera (Wisconsin-Parkside) 22-8, RS Sr. over John Crowley (Colorado School of Mines ) 28-10, Fr. (TF 17-0).

165 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Joey Davis of Notre Dame College
2nd Place - Chase Nelson of Nebraska-Kearney
3rd Place - Cody Quinn of Minnesota State Mankato
4th Place - Chris Watson of Central Oklahoma
5th Place - Isaiah Jimenez of San Francisco State
6th Place - Blake Ridenour of Newberry College
7th Place - Gabe Fogarty of St. Cloud State
8th Place - Justin Samora of Adams State
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Cody Quinn (Minnesota State Mankato) 27-8, RS So. over Chris Watson (Central Oklahoma) 32-20, RS So. (Maj 11-2).
5th Place Match
Isaiah Jimenez (San Francisco State) 23-8, RS Sr. over Blake Ridenour (Newberry College) 32-10, RS So. (Dec 7-4).
7th Place Match
Gabe Fogarty (St. Cloud State) 27-12, Fr. over Justin Samora (Adams State) 22-14, RS So. (Maj 14-5).

174 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Blake Sorensen of Upper Iowa University
2nd Place - Eric Burgey of Notre Dame College
3rd Place - Mike Williams of North Carolina-Pembroke
4th Place - Elliot Copeland of Western State Colorado University
5th Place - Patrick Martinez of Nebraska-Kearney
6th Place - Brendan Mckeown of East Stroudsburg Univ. Of Pennsylvania
7th Place - Kelly Henderson of Central Oklahoma
8th Place - Ray Hall of Colorado State University - Pueblo
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Mike Williams (North Carolina-Pembroke) 38-3, Sr. over Elliot Copeland (Western State Colorado University) 32-4, Fr. (SV-1 6-3).
5th Place Match
Patrick Martinez (Nebraska-Kearney) 14-2, Jr. over Brendan Mckeown (East Stroudsburg Univ. Of Pennsylvania) 23-4, RS Jr. (Maj 11-1).
7th Place Match
Kelly Henderson (Central Oklahoma) 26-7, RS Sr. over Ray Hall (Colorado State University - Pueblo) 16-14, RS Jr. (Dec 8-4).

184 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Shamus O`grady of St. Cloud State
2nd Place - Dallas Smith of Ouachita Baptist University
3rd Place - Travis Mckillop of University of Pittsburgh, Johnstown
4th Place - Adam Walters of University of Findlay
5th Place - Jordan Debus of Chadron State
6th Place - Mitch Schultz of Upper Iowa University
7th Place - Nick Peterson of Colorado Mesa University
8th Place - Zack Zelcs of Gannon University
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Travis Mckillop (University of Pittsburgh, Johnstown) 33-2, So. over Adam Walters (University of Findlay) 28-4, RS Jr. (Dec 4-2).
5th Place Match
Jordan Debus (Chadron State) 20-12, Jr. over Mitch Schultz (Upper Iowa University) 17-7, RS Jr. (Dec 8-1).
7th Place Match
Nick Peterson (Colorado Mesa University) 27-8, Jr. over Zack Zelcs (Gannon University) 13-9, RS So. (FF).

197 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Romero Cotton of Nebraska-Kearney
2nd Place - Matthew Baker of Maryville University of St. Louis

3rd Place - Carl Broghammer of Upper Iowa University
4th Place - Brandonn Johnson of Notre Dame College
5th Place - Davion Willis of Wisconsin-Parkside
6th Place - Jayd Docken of Augustana College (SD)
7th Place - Joseph Brandt of Ashland University
8th Place - Joe Grisko of Newberry College
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Carl Broghammer (Upper Iowa University) 41-5, RS So. over Brandonn Johnson (Notre Dame College) 24-7, RS Jr. (Dec 7-3).
5th Place Match
Davion Willis (Wisconsin-Parkside) 32-7, RS So. over Jayd Docken (Augustana College (SD)) 23-8, RS So. (SV-1 5-3).
7th Place Match
Joseph Brandt (Ashland University) 33-6, So. over Joe Grisko (Newberry College) 27-14, RS So. (Dec 4-3).

285 Results
Guaranteed Places
2nd Place - Tyrell Fortune of Grand Canyon University
2nd Place - Matthew Meuleners of Northern State
3rd Place - Jake Kahnke of St. Cloud State
4th Place - Ziad Haddad of Kutztown Univ. Of Pennsylvania
5th Place - Orlando Scales of Notre Dame College
6th Place - Cody Dauphin of Central Oklahoma
7th Place - Kevin Christman of Tiffin University
8th Place - Andrew Tumlin of University of Findlay
1st Place Match
This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
Jake Kahnke (St. Cloud State) 23-1, RS Sr. over Ziad Haddad (Kutztown Univ. Of Pennsylvania) 27-5, RS So. (Pin 4:31).
5th Place Match
Orlando Scales (Notre Dame College) 15-3, Jr. over Cody Dauphin (Central Oklahoma) 26-8, Jr. (TB-1 2-1).
7th Place Match
Kevin Christman (Tiffin University) 19-12, RS Fr. over Andrew Tumlin (University of Findlay) 30-13, Sr. (Dec 6-3).


[Linked Image from media1.tenor.com]
Re: NCAA Division II Brackets [Re: Ricky Bobby] #216775 03/10/13 02:34 AM
Joined: Dec 2006
Posts: 1,261
Ricky Bobby Offline
Member
Offline
Member
Joined: Dec 2006
Posts: 1,261
Here are the wrestlers with ties to Kansas who were All-Americans, congrats:

125
4th Place - Jeffrey Vesta of Newberry College via Manhattan and Neosho CC

133
1st Place - Daniel Deshazer of Nebraska-Kearney via Wichita Heights

149
1st Place - Raufeon Stots of Nebraska-Kearney via Labette CC
5th Place - Jordan Basks of Central Oklahoma via Labette CC

165
2nd Place - Chase Nelson of Nebraska-Kearney via Wichita Heights and Labette CC
4th Place - Chris Watson of Central Oklahoma via Andover Central

174
8th Place - Ray Hall of Colorado State University - Pueblo via Labette CC

197
1st Place - Matthew Baker of Maryville University of St. Louis via Shawnee Mission East
2nd Place - Romero Cotton of Nebraska-Kearney via Hutchinson


[Linked Image from media1.tenor.com]
Re: NCAA Division II Brackets [Re: Ricky Bobby] #216777 03/10/13 02:56 AM
Joined: Dec 2006
Posts: 1,261
Ricky Bobby Offline
Member
Offline
Member
Joined: Dec 2006
Posts: 1,261
And congrats to Nebraska-Kearney for winning their 2nd consecutive National Team Title and their 3rd overall!

UNK has a lot of Kansas or former Kansas JUCO wrestlers on their roster. Their 4 finalist all spent a lot of time on the mats in a Kansas wrestling room. Congrats again!


[Linked Image from media1.tenor.com]
Page 2 of 2 1 2

Moderated by  RichardDSalyer 

Who's Online Now
0 registered members (), 60 guests, and 17 spiders.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Newest Members
Coach Lueders, forty, Scottyex1, Coach Vieyra, Jaxtin
12293 Registered Users
Forum Statistics
Forums10
Topics35,666
Posts249,664
Members12,293
Most Online709
Nov 21st, 2011
Top Posters(All Time)
usawks1 8,595
smokeycabin 6,248
Aaron Sweazy 5,249
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 7.7.2
(Release build 20190702)
PHP: 7.2.34 Page Time: 0.095s Queries: 15 (0.004s) Memory: 0.8330 MB (Peak: 1.0370 MB) Data Comp: Off Server Time: 2023-01-29 22:05:41 UTC
Valid HTML 5 and Valid CSS